Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Plastika stěny břišní (abdominoplastika)

Trápí vás vzhled vašeho břicha? Abdominoplastika může odstranit hned několik problémů, které vám zbytečně ubírají sebevědomí a radost ze života.
Následkem těhotenství může dojít k uvolnění svalů a kůže břicha. V důsledku toho vzniká řada nejen estetických, ale i funkčních problémů. Výsledkem pak bývá nevzhledný kožní val, strie a například i kýla.  K vytvoření kožního valu může dojít i po výraznější redukci váhy. Řešením funkčních i estetických problémů je plastická operace břicha, abdominoplastika.

RYCHLÉ INFO:

Zákrok, který řeší diastázu nebo kýlu.
Operace může mít formu tzv. mini-abdominoplastiky, kdy se zákrok omezuje na oblast od pupku dolů.
Lze kombinovat s operacemi prsou.

Co je abdominoplastka

Cílem plastiky břišní stěny je odstranit v rámci jedné operace několik potíží zároveň – sešít svalový rozestup, odstranit kožní nadbytky, v případě přítomnosti kýly provést její plastiku a ideálně se také liposukcí zbavit tukových nadbytků. Operace může mít rovněž formu tzv. mini-abdominoplastiky, kdy se zákrok omezuje na oblast od pupku dolů. I tato forma plastiky může být doplněna jemnou liposukcí v oblasti nadbřišku, eventuálně pasu. V případě, že vás trápí strie, může vám lékař doporučit ošetření kůže k jejich zmírnění.

Před operací

Před každou estetickou operací je nutná osobní konzultace. Na základě zkušeností vám operatér sdělí, jestli je pro vás plastika stěny břišní vhodným řešením. Zváží, jaký typ abdominoplastiky je pro vás nejvhodnější, případně navrhne jinou operační techniku (liposukce). Protože abdominoplastika se provádí v celkové anestezii, je nutné absolvovat předoperační vyšetření. To můžete podstoupit na naší klinice nebo u vašeho praktického lékaře.
Protože každá operace představuje pro lidský organizmus zátěž, je vhodné po poradě s naším výživovým specialistou zařadit do jídelníčku cca jeden týden před vlastním zákrokem některé potravinové doplňky, které dokážou urychlovat hojení.

Zkušený lékař vám rovněž doporučí předoperační ošetření kůže či terapii podkoží, což povede k dosažení a udržení optimálního výsledku operace. Bližší informace o možných procedurách naleznete na našich stránkách v sekci Beauty.

Abdominoplastika není operace určená k řešení problémů s nadváhou či obezitou. Pokud vás trápí současně s povislým břichem i nadměrná hmotnost, doporučujeme konzultaci u našeho výživového specialisty, který vám pomůže stanovit vhodný režim k její úpravě. Stejně tak je důležitá spolupráce s naším fyzioterapeutem a s partnerskými kondičními specialisty. Po dosažení cílové hmotnosti se s plastickým chirurgem domluvíte na operaci tak, aby výsledek byl co nejlepší.

Průběh operace

Vlastní operace může trvat dle rozsahu a typu výkonu 1 – 3 hodiny. V případě kombinovaného výkonu chirurg poté, co odsál přiměřené množství tukové tkáně, přistoupí k vlastní plastice stěny břišní, kdy nejprve sešije případný rozestup svalů, opraví kýlu a následně vás zbaví kožního nadbytku. Po sešití operační rány bude oblast zákroku zpevněna kompresním prádlem.

Po operaci

Operace vyžaduje krátkodobou hospitalizaci na naší klinice. Následně je nezbytné 10 až 14 dnů dodržovat klidový režim, proto si raději v práci zajistěte volno. Pooperační kompresní prádlo je nutné nosit po dobu 5 až 6 týdnů. Se sportem můžete začít postupně, nejdříve však od 4. týdne.

Za nejlepší kompresní pooperační prádlo považujeme výrobky francouzské firmy MEDICAL-Z, které si můžete zakoupit na naší klinice nebo v e-shopu.

Obvykle za 10–14 dnů je doporučeno začít s pooperační lymfatickou drenáží a pravidelnou masáží. Mimo každodenní domácí péče doporučujeme 2x týdně absolvovat terapii na našem přístroji LPG, a to až do konce nošení kompresního prádla. Doba jeho nošení je závislá na rozsahu a typu výkonu, stejně jako na individuální kvalitě kůže a podkoží. Pohybuje se obvykle v rozmezí 4–8 týdnů v případě velkého výkonu doplněného liposukcí.

Proces stárnutí a vliv gravitace na naše tělo jsou bohužel nevyhnutelné. Tyto faktory samozřejmě ovlivňují i přetrvání výsledku abdominoplastiky. Pro dlouhodobé udržení výsledku operace vám naši specialisté doporučí pravidelné procedury a terapie určené ke zpevnění kůže i svalstva břicha, ale také ke zpomalení procesů stárnutí celého těla. Díky terapii pomocí přístrojů JEISYS a komplexním procedurám od monacké společnosti RENEVE, vám pomůžeme maximálně pomoci k přetrvání mladistvého vzhledu po řadu let.

cena

Konečná cena abdominoplastiky bude stanovena po osobní konzultaci s lékařem naší kliniky, kdy se domluvíte na rozsahu celého zákroku. Částky uvedené v našem ceníku jsou proto pouze orientační.

MOŽNÉ KOMPLIKACE:

Abdominoplastika je chirurgickým zákrokem, proto se vždy může pojit s riziky, jako je například zvýšené krvácení, infekce v ráně nebo tvorba zbytnělé jizvy. Naši specialisté jsou však připraveni na každý potenciální problém a dokážou mu předcházet, a pokud přeci jen vznikne, rychle jej eliminují. 

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right