Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Plastika nosu (Rhinoplastika)

Nos je dominantním prvkem celé tváře, proto je jeho případnou úpravu potřeba pečlivě zvážit. Změna nosu totiž může být pro obličej zcela zásadní.
Narodili jste se s nosem, který jako by vám nepatřil? Trápí vás jeho poúrazová deformace? Ať už je příliš velký, malý, hrbolatý nebo nepřirozeně zahnutý, pamatujte, že existuje řešení – tzv. rhinoplastika, tedy plastika nosu. Protože je nos zásadním prvkem celého obličeje, naši chirurgové k jeho změnám přistupují odpovědně a s maximální pečlivostí tak, aby výsledný efekt nenarušil harmonii vaší tváře. Jen ji o něco vylepšil.

RYCHLÉ INFO

Řeší nejen estetické, ale i vleklé zdravotní obtíže.
Trvalé řešení tvaru, šířky či délky nosu nebo nosních dírek.
Provádíme europeizaci nosu.

Co je rhinoplastika?

Rhinoplastika dokáže částečně nebo zcela změnit tvar vašeho nosu, podle toho, zda chcete zásah provést jen v oblasti měkké části, tedy špičce nosu spolu se zúžením hypertrofických chrupavek křídel nosu, nebo i jeho kostěné části. V případě tzv. „etnických nosů“ se provádí europeizace, kdy je nejčastěji štěpem (chrupavčitým, kostěným nebo implantátem typu SuPor) nos pozvednut, čímž dochází k zúžení nosních křídel. Někdo rhinoplastiku podstupuje z estetických důvodů, pro jiné jde zároveň o řešení vleklých zdravotních potíží. Ty spočívají nejčastěji ve vybočené nosní přepážce a to způsobuje problémy s dýcháním. V takovém případě je problém řešen nejen plastickým chirurgem, ale také specialistou z oboru ORL.

V některých, zcela výjimečných případech, je možné provést drobnou korekci nosu neoperativní technikou pomocí speciálního niťového liftingu, případně výplní na bázi kyseliny hyaluronové. Ani jedna z těchto metod však na rozdíl od rhinoplastiky nedokáže zajistit trvalé změny.


Operace špičky nosu – korekce křídlových chrupavek

Zákrok v oblasti špičky nosu trvá přibližně 30 minut a je možné ho provádět pouze při místním znecitlivění, tedy lokální anestezii. Cílem operace je změnit tvar špičky nosu, přičemž se ale nijak nemění tvar nosu z profilu. Pokud stojíte o rozsáhlejší změny, je potřeba provést kompletní rhinoplastiku.

Kompletní rhinoplastika je pro maximální komfort pacienta realizována v celkové narkóze. Operace může být provedena buď formou „zavřené techniky“, kdy se jizvičky nachází pouze ve vnitřní straně nosu a nejsou vůbec vidět, nebo v podobě „otevřené rhinoplastiky“, kdy se jizva nalézá v oblasti křídel nosu nebo těsně pod nosem. Cílem operace je změna celkové podoby nosu, ke které dochází úpravou chrupavek v oblasti špičky a změnou v oblasti kostěného nosu. Obvykle touto plastickou operací odstraňujeme nežádoucí hrbol nebo nos zužujeme. V některých případech ale pomocí speciální techniky či implantátu dokážeme nos i pozvednout.

Pokud se pro rhinoplastiku rozhodnete nejen z estetických, ale také ze zdravotních důvodů, kdy vám vybočená nosní přepážka komplikuje dýchání, provádíme operaci ve spolupráci s kolegy z oboru ORL. V rámci plastiky nosu realizujeme také septoplastiku (plastiku nosní přepážky). Tuto operaci je samozřejmě možné provádět i samostatně.

Odstranění chrápání (periferní obstrukční spánkový syndrom)

V případě drobných defektů nosu je možné pomocí speciálních závěsných nití a jen při místním znecitlivění pozvednout špičku nosu. Tuto techniku oceňují zejména pacientky, které mají strach z operace, ale přesto touží alespoň po krátkodobém efektu. Obdobně je možné ve výjimečných situacích použít ke korekci drobných nedostatků výplň na bázi kyseliny hyaluronové.

Pro koho je operace vhodná?

Rhinoplastika je vhodná pro každého, kdo je nespokojen s vrozeným nebo poúrazovým tvarem svého nosu, případně trpí poruchou dýchání. Kvůli růstu kostí je možné provádět operaci až s dovršením dospělosti.

Před operací

Jako před každou estetickou operací je nutná osobní konzultace. Protože změna tvaru nosu významně změní váš obličej navrhne vám náš plastický chirurg určitou formu možného porovnání výsledku operace. Ukáže vám fotografie „před a po“, ale také vám může vytvořit vizualizaci pomocí specializovaného počítačového programu.

Pokud vás trápí dechové obtíže, můžeme spolu s rhinoplastikou provést také po konzultaci s ORL specialistou operaci nosní přepážky.

Rhinoplastika se provádí v celkové anestezii, a proto je nezbytné předoperační vyšetření. Součástí tohoto vyšetření, které je vhodné absolvovat týden před operací, je laboratorní vyšetření krve, moči a EKG vyšetření. Doporučujeme již před operací užívat SERAPEPTÁZu a GLISODIN, které jsou k dostání na naší klinice, případně je můžete objednat v našem e-shopu.

V den operace

Ráno v den operace se na kliniku dostavte na lačno. Bude následovat pohovor s operatérem i anesteziologem, podepíšete také Informovaný souhlas a dotazník k anestezii. Naše sestřičky vás připraví na operační sál. 

Průběh operace

Operace trvá dle individuální náročnosti přibližně 45 minut až 1 hodinu. Pokud je součástí zákroku také septoplastika, celková doba se prodlouží o 30 minut. Plastický chirurg na základě předoperačního pohovoru provede buď zavřenou, nebo otevřenou rhinoplastiku, při které je formována špička nosu i jeho kostěná část do požadovaného tvaru. Po pečlivé zástavě krvácení chirurg operační ránu sešije, překryje nos speciální náplastí a fixuje ho sádrovou, kovovou nebo plastovou dlahou. Do nosu je nezbytné zavést tamponádu, která zastaví drobné pooperační krvácení.

Po operaci

Bezprostředně po operaci vás na krátkou dobu umístíme na pokoj s intenzivní péčí. Dostanete léky ke zmírnění bolesti, antibiotika, léky k prevenci tromboembolické nemoci, případně další medikamenty. S odstupem 24  (nebo 48 hodin v závislosti na vašem stavu) vás po kontrole lékařem a po vytažení tamponády propustíme do domácí péče.

Péče o operační ránu je individuální dle zvolené techniky a zvyklostí operatéra. Obecně doporučujeme 3x denně vnitřní čištění nosu desinfekčním tampónem a pravidelné ošetřování jizviček antibiotickou mastí. Bezprostředně po operaci je vhodné jíst tekutou a kašovitou stravu. S odstupem 5 až 7 dnů vám může plastický chirurg navrhnout výměnu dlahy, kterou je nos fixován. V této době už budete moci začít jíst pevnou stravu. Za 14 až 19 dní je možné dlahu odstranit a pomalu začít s masáží nosu.

Během prvního měsíce až šesti týdnů od operace vás čekají 3 až 4 kontroly u vašeho operatéra. V této době již nebude zapotřebí dlahy ani náplasťové fixace, váš nos se bude ale stále hojit. S odstupem jednoho týdne od operace můžete vykonávat nenáročnou kancelářskou práci, spaní doporučujeme v poloze na zádech.

V následujících 6 až 12 měsících vás čekají kontroly u vašeho ošetřujícího lékaře, který bude sledovat celý průběh hojení.

V případě, že chcete dosáhnout maximálního zlepšení své vizáže, můžete u nás využít možnost zakoupení preventivních pečujících přípravků Dermaceutic Laboratoires, stejně jako absolvovat terapie pomocí přístrojů JEISYS a komplexní exkluzivní procedury od monacké společnosti RENEVE. 

GALERIE LÉKAŘE

PŘED / PO
PŘED / PO
PŘED / PO
PŘED / PO

cena

Konečná cena operace nosu bude stanovena podle zvolené operační techniky a rozsahu operace. Dohodnete ji při konzultaci s vaším operatérem. Částka uvedená v našem ceníku je proto pouze orientační.

MOŽNÉ KOMPLIKACE

Krom běžných komplikací, které mohou provázet každý chirurgický zákrok (krvácení, infekce v ráně, poruchy hojení), může dojít ve zcela ojedinělých případech k vytvoření silných jizev, které mohou nos deformovat nebo ztížit dýchání. Obdobně jsou vzácné možné komplikace dané rychlým pooperačním růstem chrupavky či kosti. K nejzávažnějším komplikacím patří vznik možné trombembolické nemoci, které standardně předcházíme řadou preventivních opatření.

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right