Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Plastická operace horních očních víček (blepharoplastika)

Jeden z nejčastějších estetických problémů – povislá kůže očních víček – dodává naší tváři unavenější a starší vzhled. Plastická operace horních víček dokáže tento proces účinně zvrátit.
Blepharoplastika je jedním z nejčastěji prováděných chirurgických zákroků v obličeji. Výkon přitom plní nejen estetickou, ale také zdravotní funkci, kdy nadbytečná kůže horních víček zasahuje do zorného pole a omezuje vidění. Důsledkem je také zvýšené slzení, pálení očí a jejich zarudnutí.

Kůže v oblasti horních víček je velmi jemná a citlivá. Časem ztrácí svoji pevnost a uvolňuje se. Proces je ovlivněn řadou faktorů od genetických vlivů, typu kůže nebo náchylnosti k některým onemocněním.

Rychlé info

Mini invazivní zákrok v lokální anestezii.
Hned po zákroku můžete odejít domů.
Důležitá je správná indikace, zda jde o problém víček či pokles obočí, který má jiné řešení.

Co je blepharoplastika?

Cílem plastické operace horních víček je odstranění kožního nadbytku, případně tukové tkáně, které zapříčiňují starší a unavenější vzhled.

Je důležité si uvědomit, že proces stárnutí je komplexní a týká se celého obličeje. Proto se plastická operace horních víček často kombinuje i s operací dolních víček a jinými estetickými zákroky, jako je face-lift (vypnutí kůže obličeje). V tomto případě je nutno zákrok provést v celkové anestezii.

Pro koho je operace vhodná?

Plastická operace horních víček je vhodná pro ženy i muže. Nejčastěji se provádí u klientů starších 40 let, při určité predispozici je možné ji provést i dříve. Hlavním předpokladem zákroku je dobrý zdravotní stav klienta.
Prvním krokem je konzultace s plastickým chirurgem. Lékař vám na základě vyšetření nabídne nejvhodnější typ výkonu, přičemž vám detailně vysvětlí celý postup zákroku včetně zvolené anestezie.

Operace se obvykle provádí v místním znecitlivění. Lze ji ale po domluvě s lékařem provést i v celkové anestezii.

Před operací

Plastický chirurg vám na základě svých zkušeností doporučí nejen vhodnou techniku, ale také případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží v oblasti očí a obličeje. Podrobné informace o možných procedurách naleznete na našich stránkách v sekci KRÁSA.

Pokud má být operace víček provedena v krátké celkové anestezii, je nezbytné předoperační vyšetření provedené buď na naší klinice, případně praktickým lékařem. Součástí tohoto vyšetření, které je vhodné absolvovat týden před operací, je laboratorní vyšetření krve, moči, zhodnocení činnosti srdce, případně další.

V rámci přípravy na operaci je možné po konzultaci s naším výživovým specialistou začít užívat potravinové doplňky jako je SERAPEPTÁZA a GLISODIN, které přispějí ke zdárnému hojení.

Naopak může lékař doporučit vynechat léky jako je Acylpirin, Alnagon, Aspirin nebo Mironal, které mohou způsobit zvýšené krvácení během i po operaci. Klienti, kteří užívají léky na ředění krve (např. Warfarin), by se měli o jejich dočasném vysazení poradit se svým ošetřujícím lékařem.

V den operace

V den operace s vámi náš chirurg ještě jednou projde průběh celé operace, udělá nezbytnou fotodokumentaci a předoperační zakreslení.  Součástí pohovoru je i podpis informovaného souhlasu s operací. společně podepíšete informovaný souhlas s operací. Pokud bude zákrok prováděn v celkové anestezii, absolvujete také krátký pohovor s anesteziologem a podepíšete dotazník.

Průběh operace

Po pečlivém nákresu provede plastický chirurg řez tak, aby byl schován v kožním záhybu očního víčka a jizva tak zůstala dokonale skrytá. Následně  odstraní přebytek kůže a v určitých případech zredukuje i zbytnělý orbikulární sval. Po vypreparování tukových polštářků je rána uzavřena jemným stehem. Na závěr se na ránu přiloží speciální náplasti. Operace horních víček trvá přibližně 45 minut.

Po operaci

Pokud zákrok probíhá v lokální anestezii můžete po něm ihned odejít do domácí péče. Protože bezprostředně po operaci nesmíte řídit auto, je vhodné mít s sebou doprovod. Nějakou dobu mohou být oči citlivé na světlo, proto doporučujeme nošení slunečních brýlí.

Pokud je operace realizována v celkové anestezii, ihned po zákroku vás na krátkou dobu umístíme na pokoj s intenzivní péčí. Po znovunabytí plného vědomí se přemístíte na váš pokoj. Budete dostávat léky ke zmírnění bolesti, antibiotika či léky k prevenci trombembolické nemoci. Do domácí péče budete propuštěni druhý den po zákroku.

V období po zákroku je vhodné dodržovat klidový režim a přikládat chladivé obklady, které zamezí vzniku větších otoků a modřin. Nejvýraznější otoky mizí při důkladném chlazení během několika dnů. Do 1 až 2 týdnů se obvykle vstřebají úplně. Týden od operace doporučujeme spát s hlavou ve zvýšené poloze a omezit fyzikou aktivitu, která by mohla vyvolat zvyšování krevního tlaku.

Druhý den po operaci si opatrně odkryjete bandáž z očí. Tenké elastické náplasti ponechejte přilepené na kůži a dbejte zvýšené pozornosti, aby se nenamočily. Po dobu 7 dnů pokračujte v ledování přes vyžehlený kapesník tak, aby náplasti zůstávaly suché.

Náplasti na víčkách musí vydržet až do vyndání stehů, které na naší klinice podstoupíte sedmý den od operace. Pokud se náplasti odlepí dříve, je potřeba dostavit se na kliniku k jejich přelepení. Po odstranění stehů již není nutno ledovat. Pouze na noc pokračujte v přikládání pružného obinadla přes kapesník. Zamezíte tím poškození operační rány v době spánku. Obinadlo přikládejte na noc alespoň prvních 10 dní od operace.

Třináctý den od operace můžete začít s jemnou masáží jizev. Na jizvu citlivě zatlačíte špičkou prstu, tlakem působíte asi 30 sekund a potom prst posunete na jiné místo jizvy. Několikrát denně opakujte. Můžete použít mastný krém bez parfémů nebo olivový olej. Alespoň po dobu 2 až 3 měsíců byste se neměli vystavovat slunečnímu záření, víčka je pak vhodné chránit krémem s vysokým SPF faktorem.

K dlouhodobému udržení výsledku operace očních víček doporučujeme péči přípravky Dermaceutic Laboratoires a terapie pomocí přístrojů JEISYS či procedury od monacké společnosti RENEVE.

Návrat k běžným aktivitám

Již třetí den od operace můžete vykonávat nenáročnou kancelářskou práci. Otoky a modřiny budou přetrvávat po dobu přibližně 1 až 2 týdnů. Konečné výsledky operace horních víček můžete pozorovat po 4 až 8 týdnech, kdy již otok plně ustoupí. Jizva by měla být v této době již nepatrná.

cena

Konečná cena operace horních víček bude stanovena po osobní konzultaci lékařem a bude záviset na konkrétním operačním postupu.  Částka uvedená v našem ceníku je proto pouze orientační.

možné komplikace

Krom běžných komplikací, které mohou nastat po každém chirurgickém výkonu, se mohou objevit poruchy dovírání víček, případně pokleslé horní víčko (tzv. ptóza). Naši odborníci však dělají vše pro to, aby komplikace vůbec nenastaly, případně je velmi efektivně řeší.

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right