Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Plastická operace dolních očních víček

Jeden z nejčastějších estetických problémů – váčky pod očima – dodávají naší tváři unavenější a starší vzhled. Plastická operace dolních víček však tento proces dokáže účinně zvrátit.
Oči se zásadně podílejí na výrazu celé tváře. A právě proto se blepharoplastika stala jedním z nejčastěji prováděných chirurgických zákroků v obličeji. Výkon přitom plní nejen estetickou, ale také zdravotní funkci. Jedná se o to, že nadbytečná kůže a tukové váčky v oblasti dolních víček zasahuje mohou zhoršovat kvalitu vidění. V důsledku toho jsou oči unavené, mohou nadměrně slzet a pálit.

Lidské oko je obklopeno tukovým polštářem, který je ohraničený jemným vazivovým pouzdrem. Toto pouzdro časem ztrácí svoji pevnost a tukové váčky se pozvolna protlačují do podkoží dolního víčka. Vzniká tak tzv. tukový prolaps, jinak řečeno váčky pod očima. Proces je ovlivněn řadou faktorů od genetických vlivů, typem kůže nebo náchylností k otokům zejména při onemocněních štítné žlázy a ledvin.

RYCHLÉ INFO

Zákrok vhodný pro ženy i muže.
Odstraní tukové váčky pod očima.
Ideální v kombinaci s laserem.

Co je blepharoplastika

Cílem plastické operace dolních víček je odstranění kožního nadbytku a tukových váčků.

Je důležité si uvědomit, že proces stárnutí se týká nejen očí, ale celého obličeje. Proto se plastická operace dolních víček často kombinuje s operací horních víček i s jinými estetickými zákroky, jako je face-lift (vypnutí kůže obličeje). V tomto případě je nutno zákrok provést v celkové anestezii.

 

Pro koho je operace vhodná?

Plastická operace dolních víček je vhodná pro ženy i muže. Nejčastěji se provádí u klientů starších 40 let, při určité predispozici je možné ji provést i dříve. Hlavním předpokladem zákroku je dobrý zdravotní stav klienta.

Prvním krokem před rozhodnutím o provedení plastické operace dolních víček je úvodní konzultace s plastickým chirurgem. Lékař vám na základě vyšetření nabídne nejvhodnější typ výkonu, přičemž vám detailně vysvětlí celý postup zákroku včetně zvolené anestezie.

Před operací

Blepharoplastice předchází osobní konzultace s lékařem, který zhodnotí nejen dolní, ale i horní víčka. Může vám navrhnout i předoperační terapii očního okolí a ošetření obličeje. Podrobné informace o možných procedurách naleznete na našich stránkách v sekci KRÁSA.

Protože operace víček může být prováděna v krátké celkové anestezii, je nezbytné předoperační vyšetření provedené buď na naší klinice, případně vaším praktickým lékařem. Součástí tohoto vyšetření, které je třeba absolvovat týden před operací, je laboratorní vyšetření krve, včetně hodnot srážlivosti, zhodnocení činnosti srdce, laboratorní stanovení hodnot funkce jater, obsahu minerálů apod.

Protože každá operace představuje pro lidský organismus zátěž, doporučujeme se s naším výživovým specialistou dohodnout na potravinových doplňcích, které po operaci urychlí hojení. 

Před operací nedoporučujeme užívat léky jako je Acylpirin, Alnagon, Aspirin nebo Mironal, které mohou způsobit zvýšené krvácení během i po operaci. Klienti, kteří užívají léky na ředění krve (např. Warfarin), by se měli o jejich dočasném vysazení poradit se svým ošetřujícím lékařem.

V den operace

V den operace se dostavíte v domluveném čase na naši kliniku, kde vás naše asistentky uvedou na pokoj a chirurg s vámi ještě jednou projde průběh celé operace, udělá nezbytnou fotodokumentaci a předoperační zakreslení.  Závěrem podepíšete informovaný souhlas s operací. Pokud bude zákrok prováděn v celkové anestezii, absolvujete také krátký pohovor s anesteziologem. K vlastní operaci vás připraví naše sestřičky.

Průběh operace

Plastickou operaci očních víček je možné provést dvěma způsoby, přičemž zákrok trvá přibližně 1 hodinu.

Zevní přístup:

Během zákroku, který je prováděn pouze v lokální anestezii, vede plastický chirurg řez dlouhý přibližně 2 mm těsně pod okrajem víčka, kde následně odstraní tukové polštářky. Ránu uzavře jemným stehem.

Vnitřní přístup:

Pro větší komfort je operace prováděna v celkové anestezii a je vhodná pro klienty s tukovými polštářky bez kožních přebytků. Plastický chirurg vede řez z vnitřní strany dolního víčka spojivkou, kde následně odstraní tukové přebytky. Většinou není potřeba ránu zavírat stehem a je ponechá ke spontánnímu zhojení.

Po operaci

Pokud zákrok probíhá v lokální anestezii můžete po něm ihned odejít do domácí péče. Je vhodné mít s sebou doprovod a sluneční brýle, protože těsně po operaci mohou být vaše oči citlivé na světlo.

Pokud je operace realizována v celkové anestezii, ihned po zákroku vás na krátkou dobu umístíme na pokoj s intenzivní péčí, kde  budete pod neustálým dohledem našich zkušených sestřiček. Po znovunabytí plného vědomí se přemístíte na pokoj, kde vám budou podávány léky ke zmírnění bolesti, antibiotika či léky k prevenci tromboembolické nemoci. Do domácí péče budete propuštěni druhý den po zákroku.

V období po zákroku je vhodné dodržovat klidový režim a přikládat chladivé obklady, které zamezí vzniku větších otoků a modřin. Nejvýraznější otoky mizí při důkladném chlazení během několika dnů. Do 1 až 2 týdnů se obvykle vstřebají úplně. Týden po operaci doporučujeme spát s hlavou ve zvýšené poloze a omezit fyzikou aktivitu, která by mohla vyvolat zvyšování krevního tlaku.

Druhý den po operaci si opatrně odkryjete bandáž z očí. Tenké elastické náplasti ponechejte přilepené na kůži a dávejte pozor, aby se nenamočily. Po dobu 7 dnů pokračujte v ledování přes vyžehlený kapesník tak, aby náplasti zůstávaly suché.

Náplasti na víčkách musí vydržet až do vyndání stehů, které na naší klinice podstoupíte sedmý den od operace. Pokud se náplast odlepí dříve, je potřeba dostavit se na kliniku k jejich přelepení. Po vyndání stehů již není nutno ledovat. Pouze na noc pokračujte v přikládání pružného obinadla přes kapesník. Zamezíte tím poškození operační rány v době spánku. Obinadlo přikládejte na noc alespoň prvních 10 dní od operace.

Třináctý den od operace můžete začít s jemnou masáží jizev. Na jizvu citlivě zatlačíte špičkou prstu, tlakem působíte asi 30 sekund a potom prst posunete na jiné místo jizvy. Několikrát denně opakujte. Můžete použít mastný krém bez parfémů nebo olivový olej.

Alespoň po dobu 2 až 3 měsíců byste se neměli vystavovat slunečnímu záření, víčka je pak vhodné chránit krémem s vysokým SPF faktorem.

Pro udržení dlouhodobého efektu operace dolních víček a celkové mladistvé vizáže doporučujeme preventivní pečující přípravky Dermaceutic Laboratoire  nebo terapie pomocí přístrojů JEISYS a procedury od monacké společnosti RENEVE

návrat k běžným  aktivitám

Již třetí den od operace můžete vykonávat nenáročnou kancelářskou práci. Otoky a modřiny budou přetrvávat po dobu přibližně 1 až 2 týdnů. Konečné výsledky operace očních víček můžete pozorovat po 4 až 8 týdnech, kdy již otok plně ustoupí. Jizva by měla být v této době již nepatrná.

cena

Konečná cena operace dolních víček bude stanovena po osobní konzultaci lékařem, který určí operační techniku a rozsah zákroku.  Částka uvedená v našem ceníku je proto pouze orientační.

MOŽNÉ KOMPLIKACE

Operace dolních víček je stejně jako každá operace zatížená určitou mírou rizika komplikací. Jedná se hlavně o infekci v ráně, krvácení nebo špatné hojení. Náš tým odborníků však tyto komplikace vždy rychle a efektivně řešit. Při pečlivém dodržování pooperačního režimu jsou rizika komplikací minimální.

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right