Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Niťový lifting

Mladistvá tvář je snem snad každé ženy i muže. Jednou technik k jejímu udržení či omlazení je i niťový lifting. Ten dokáže vypnout kontury obličeje, vyhladit vrásky a efektně zpevnit pokožku.

Touha vrátit obličeji mladistvou pevnost a jas se dlouhou dobu neobešla bez volby mezi invazivním faceliftem s nutností anestezie a vzniku jizev, a velmi šetrnou aplikací některé z výplní či botoxu. V posledních letech však došlo v oblasti plastické chirurgie k revoluci v podobě tzv. miniinvazivních operačních technik. V estetické medicíně má proto dnes své stálé místo jak aplikace botoxu, kyseliny hyaluronové nebo peelingu, tak i přístrojové metody typu HIFU a RF, klasický operační facelift nebo lifting pomocí nití.

RYCHLÉ INFO

Ideální pro klienty, kteří chtějí redukovat vrásky a zpevnit kontury obličeje.
Zákrok prováděný bez nutnosti celkové anestezie.
Délka trvání pouze 15 až 45 minut

Co je niťový lifting?

Niťový lifting je skvělým způsobem redukce vrásek a zpevnění kontur obličeje.  V estetické chirurgii se obecně používají 3 základní typy nití. V první řadě jde o tenké vstřebatelné nitě, často označované jako mezonitě. Jejich cílem není pozvednout obličej, ale jen stimulovat tvorbu kolagenu v podkoží. Další typy nití tvář (nebo její část) pozvednou a nějakou dobu ji na daném místě i udrží. Mluvíme o vstřebatelných nitích na bázi PDO (polydioxan), nebo PLA (polylactit acid nebo-li polymléčná kyselina) Silhouette SOFT, jejichž velkou výhodou je i schopnost stimulovat kolagen. Dále se jedná o nevstřebatelné nitě Silhouette LIFT, které jsou navíc opatřeny tzv. „kužely“, jenž stimulují podkoží. Výhodou vstřebatelných vláken je obecně snadná a rychlá aplikace, nevýhodou naopak relativně krátká doba trvání efektu operace. Využívají se pro oblast celého obličeje, krku i obočí. U nevstřebatelných vláken, která používáme k liftingu střední části obličeje nebo zadečku, je velkou výhodou jejich dlouhodobý efekt a možnost „dotažení“. Za nevýhodu je považována nezbytnost 2 cm řezu ve vlasové části hlavy nad uchem.

Upozorňujeme, že niťový lifting není prostředek ke zhubnutí v oblasti obličeje. Pokud si přejete upravit tělesnou hmotnost, doporučujeme konzultaci u našeho výživového specialisty, fyzioterapeuta a kondičního specialisty. Upravit hmotnost je vždy lepší před estetickou operací, protože jen tím se vyhnete znehodnocení výsledku operace.

Důležité informace

Na základě konzultace, zhodnocení kvality kůže a podkoží a na anatomickém nálezu vám náš plastický chirurg doporučí vhodnou techniku niťového liftingu. K obličeji je potřeba vždy přistupovat jako k jednomu estetickému celku, je tedy třeba zvážit, zda se omlazení bude týkat jen části tváře nebo celého obličeje.

Důležitá je také volba techniky operace s ohledem na anestezii, někdy postačuje místní, jindy je třeba celková nebo analgosedace. 

Na naší klinice často využíváme možnost kombinovat různé typy nití – například pro pozvednutí obočí (brow lift) používáme nitě Silhouette SOFT, na střední část obličeje dle věku nitě vstřebatelné, nebo nitě Silhouette LIFT, případně i jejich kombinaci. Na oblast krku aplikujeme nitě vstřebatelné. V některých případech využíváme konkrétní typ nití k drobným korekcím v oblasti nosu.

Pro koho je operace vhodná?

Niťový lifting je vhodný pro klienty s mírným až středním poklesem struktur v obličeji, kteří současně nemají přílišný nadbytek volné kožní tkáně. Ten by bylo nutné operačně odstranit. Pokud si nejste jisti, zda je pro vás niťový lifting vhodným zákrokem, poraďte se s naším plastickým chirurgem.

Před operací

Jako před každou estetickou operací je nutná osobní konzultace. Náš plastický chirurg vám na základě svých zkušeností doporučí nejen vhodnou techniku, ale také případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží. Podrobné informace o těchto ošetřeních naleznete v sekci KRÁSA.

Protože některé z technik niťového liftingu se provádí v krátké celkové anestezii nebo analgosedaci je potřeba podstoupit předoperační interní vyšetření. To vám udělá praktický lékař, případně odborníci na naší klinice. Vyšetření zahrnuje odběr krve, moči a EKG.

Pro co nejhladší průběh rekonvalescence doporučujeme ještě před operací návštěvu výživového specialisty. Díky některým potravinovým doplňkům můžete totiž významně přispět k hojení rány.

 

V den operace

Protože se zákrok provádí v celkové anestezii, nebo v místním znecitlivění doplněném o analgosedaci, je potřeba, abyste se na kliniku dostavili na lačno. Naše asistentky vás uvedou na pokoj a chirurg s vámi ještě jednou projde průběh celé operace, udělá nezbytnou fotodokumentaci a předoperační zakreslení. Závěrem společně podepíšete informovaný souhlas s operací. Vedle toho ještě absolvujete krátký pohovor s anesteziologem, který s vámi projde anesteziologický dotazník. Krátce před odchodem na operační sál vás k samotné operaci připraví naše sestřičky.

Průběh operace

Operace trvá dle individuální náročnosti a zvolené anestezie přibližně 15 až 45 minut. Plastický chirurg provede na základě předoperačního pohovoru buď niťový lifting pouze pomocí vpichů, nebo v případě techniky Silhouette LIFT z krátkého řezu ve vlasové části hlavy, případně může přistoupit k jejich kombinaci. U techniky Silhouette LIFT se drobná ranka uzavře stehy, jinak se operace obejde bez nich. Na konci zákroku chirurg  odlehčí operovanou část náplasťovou fixací, sterilně překryje operační pole, případně natáhne kompresní návlek.

Po operaci

V případě celkové anestezii jste po operaci převezeni na pokoj intenzivní péče, kde setrváte do znovunabytí vědomí. Dostanete léky ke zmírnění bolesti, antibiotika či léky k prevenci trombembolické nemoci. Po 4 až 6 hodinách vás může lékař po pečlivé kontrole propustit domů. V případě lokálního znecitlivění je operace prováděna ambulantně. To znamená, že 30 až 60 minut po zákroku můžete v doprovodu opustit kliniku.

Péče o operační ránu je individuální dle zvolené techniky a zvyklostí operatéra. Bezprostředně po operaci je vhodné jíst tekutou nebo kašovitou stravu. S odstupem 5 až 7 dnů vám může plastický chirurg navrhnout sundání kompresního návleku a odlehčující náplasti. Obojí je odstraněno nejpozději do 14 dnů od operace.

Během prvního měsíce až měsíce a půl od operace vás čekají 3 až 4 kontroly u vašeho operatéra. V této době již nebude zapotřebí kompresního návleku ani náplasťové fixace, vaše tvář se bude ale stále hojit. Po 2 až 7 dnech klidového režimu můžete začít vykonávat nenáročnou kancelářskou práci, spaní doporučujeme v poloze na zádech.

V následujících 6 až 12 měsících vás čekají kontroly u vašeho ošetřujícího lékaře, které vám poskytne informace o stavu hojení vaše obličeje. Díky pravidelné péči dosáhnete příznivého výsledku niťového liftingu.

Pro maximální udržení výsledků niťového liftingu doporučujeme preventivní pečující přípravky Dermaceutic Laboratoires, případně terapie pomocí přístrojů JEISYS a společnosti RENEVE

GALERIE LÉKAŘE

PŘED
PO
PŘED
PO
PŘED
PO

cena

Konečná cena niťového liftingu bude stanovena podle konkrétní zvolené techniky a rozsahu ošetření. Částka uvedená v našem ceníku je proto pouze orientační.

MOŽNÉ KOMPLIKACE

Protože niťový lifting je chirurgickým zákrokem, může přinést rizika jako je krvácení, infekce v ráně nebo špatné hojení kůže. Ve vzácných případech se mohou objevit změny citlivosti nebo uvolnění niti. Naši odborníci však dělají veškerá preventivní opatření, aby ke komplikacím nedošlo. Pokud se tak však stane, okamžitě je řeší k plné spokojenosti.

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right