Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Modelace prsou (mammoplastika)

Každý estetický problém vyžaduje individuální řešení, které přesně odpovídá anatomickým poměrům těla. A u prsou platí toto pravidlo dvojnásob.
Pevný dekolt je snem každé ženy, ne všechny jsou ale se svým poprosím maximálně spokojené. Těhotenstvím a kojením, s přibývajícími léty i vlivem gravitace ztrácí ňadra svou mladistvou pevnost a začínají pomalu klesat. Přitom nejde jen o estetický problém, pokleslá ňadra mohou být fyzicky nepříjemná a komplikovat tak svým nositelkám každodenní život. Řešením je plastická operace zvaná mammoplastika, během které vám ňadra vymodelujeme do předem určeného tvaru tak, abyste se ve svém těle zase cítila dobře.

RYCHLÉ INFO

Navrátí prsům krásný tvar bez nutnosti použít implantát.
Efektivní řešení asymetrie prsou.
Pro doplnění objemu lze využít vlastní tuk nebo implantáty.

Co je mammoplastika?

Cílem plastické operace je pozvednout prsní dvorce do anatomicky správné (mladistvé) polohy, zmenšit nadbytečné množství kůže a případně doplnit, nebo naopak ubrat objem prsní žlázy.

Mnohé klientky se modelace prsou obávají a odkládají ji zejména kvůli typické jizvě ve tvaru kotvy, kterou zákrok často přináší. Samozřejmě lze přistoupit i k jiným technikám, současně ale i při jizvě ve tvaru kotvy lze dobrou předoperační a zejména pooperační péčí výsledné jizvy zcela minimalizovat.

Různé techniky a s nimi související jizvy

Modelace s typickou jizvou ve tvaru kotvy

Operaci s jizvou kolem dvorce kolmo dolů do podprsní rýhy a dále v oblasti podprsní rýhy je možné provést u všech klientek, a to i při velkém stupni poklesu (ptózy) nebo při nutnosti velkého zmenšení prsu.

Metoda tzv. SINGLE SCAR, neboli modifikovaná technika LeJour/Pitanguy či VTT/ lolipop

Výhodou tohoto postupu je pouze jedna viditelná jizva (vertikální jizva vedoucí od dvorce směrem dolů) a možnost zachování kojení. Tato varianta je vhodná u většiny modelací a drobnějších redukcí (zmenšení), přičemž je zaručen přirozený a trvalý tvar prsou.

Metoda „round block“

Operace je s výslednou jizvou pouze kolem dvorce. Tato operační technika má poměrně úzkou indikaci a pro většinu klientek není vhodná. Při špatné indikaci může být naopak výsledná jizva velice široká a tvar prsou nedokonalý.

O vhodnosti konkrétní techniky může rozhodnout teprve váš operatér při osobní konzultaci.
Roli totiž hraje nejen tvar a velikost prsou a stupeň jejich poklesu, ale také kvalita a struktura mléčné žlázy, kvalita kůže, její elasticita a další faktory.

O použitém materiálu

Na konci operace je nutné ránu sešít. Chirurg volí buď vstřebatelný (nepotřebuje odstranit), nebo nevstřebatelný (odstraňují se v závislosti na technice 14 – 21 dnů po operaci ) typ stehů. Na naší klinice používáme výlučně CE/ISO certifikované šicí materiály od firmy COVIDIEN.

Pro koho je operace vhodná?

Modelace prsou je vhodná pro každou klientku, která je nespokojená s tvarem i objemem prsou, nebo ji trápí jejich asymetrie. Před každým zákrokem je nezbytná konzultace s plastickým chirurgem, který s vámi probere možná řešení, a na základě vyšetření vám také doporučí optimální techniku.

 

U plastické operace prsou nesmíme opomíjet fakt, zda je vaše postava na nový tvar prsou připravena. Proto doporučujeme odbornou konzultaci také u našich specialistů na fyzioterapii. Doporučí vám vhodná cvičení na zpevnění postavy, například pomocí unikátního přístroje HUBER.

 

Protože ke krásným prsům patří také svěží dekolt a mladistvý krk, může vám náš plastický chirurg doporučit případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží. Díky tomu dosáhnete efektu komplexního omlazení a krásy. Bližší informace o možných procedurách naleznete na našich stránkách v sekci přístrojové ošetření a KRÁSA.

Před operací

Během konzultace vám plastický chirurg doporučí  ideální operační techniku přesně podle vašich dispozic a typu problému. V rámci předoperačního vyšetření musíte absolvovat také konzultaci u specialisty (mamologa) a ultrazvukové vyšetření prsou. Tato vyšetření mohou včas odhalit případný problém v oblasti prsní žlázy, což umožní jeho řešení zároveň s modelací prsou. Protože modelace se provádí vždy v celkové anestezii, je nezbytné provést předoperační vyšetření na naší klinice, případně praktickým lékařem. Součástí tohoto vyšetření, které je vhodné podstoupit týden před operací, je laboratorní vyšetření krve. To krom jiného zahrnuje zhodnocení krevní srážlivosti, množství minerálů v krvi a jaterní testy. Také se provede kontrola činnosti srdce.

Doporučujeme také poradit se s naším výživovým specialistou o zařazení některých potravinových doplňků do jídelníčku. Díky tomu je možné urychlit hojení. Ideální je například užívat přípravek SERAPEPTÁZA a GLISODIN, které jsou k dostání na naší klinice, případně je můžete objednat v našem e-shopu.

V den operace

Protože se zákrok provádí v celkové anestezii, je potřeba dostavit se na lačno. Naše asistentky vás uvedou na pokoj a operatér s vámi znovu projde průběh celé operace. Také udělá nezbytnou fotodokumentaci a předoperační zákres.  Závěrem společně podepíšete informovaný souhlas s operací. Také absolvujete krátký pohovor s anesteziologem a vyplníte anesteziologický dotazník. Krátce před odchodem na operační sál vás k samotné operaci připraví naše sestřičky.

Průběh operace

Operace trvá dle individuální náročnosti 1 – 2 hodiny. Plastický chirurg během ní odstraní podle předoperačního zákresu nadbytek kůže, vysune dvorec s bradavkou do požadované výšky a vytvaruje prsní žlázu. Po pečlivém zastavení krvácení lékař operační ránu uzavře stehy. K odvádění drobného doznívajícího krvácení jsou do operační rány vloženy drény, operační pole je sterilně překryto a převázáno elastickým obinadlem.

Po operaci

Bezprostředně po operaci budete na krátkou dobu umístěna na pokoj s intenzivní péčí. Tam budete pod neustálým dozorem našich zkušených sester. Po znovunabytí plného vědomí vás převezea na původní pokoj. Dostanete léky ke zmírnění bolesti, antibiotika, případně léky k prevenci trombembolické nemoci. S odstupem 24 (či 48 hodin v závislosti na vašem stavu) budete po vytažení drénů a kontrole operatérem propuštěna do domácí péče.

Péče o operační ránu je individuální dle zvolené techniky a zvyklostí operatéra. Obecně doporučujeme 3 až 7 dní ponechat elastické obinadlo, které je po první ambulantní kontrole nahrazeno speciální elastickou podprsenkou. Za nejlepší považujeme podprsenky řady Z-Bra francouzské firmy MEDICAL -Z, které si můžete zakoupit na naší klinice nebo v e-shopu.

Během prvních 4 až 6 týdnů od operace vás čeká několik kontrol u vašeho operatéra. V této době budete nosit uvedenou pooperační podprsenku, běžná hygiena je možná, je však nutné dbát na pečlivé vysušení a dezinfekci kůže. Po týdnu pobytu v domácnosti můžete přejít k nenáročné kancelářské práci. Spaní je doporučeno pouze na zádech.

Po 3 až 4 týdnech můžete začít s tlakovou masáží jizev. Vyzrávání jizev je možné podpořit aplikací gelu z řady MEDIPATCH Z nebo MEDIGEL Z, které jsou k dostání na naší klinice nebo v e-shopu.

Po 6 až 8 týdnech doporučujeme nosit podprsenku bez kostic, za vhodnou považujeme podprsenky řady Elegance ZBra.  Během 6 až 12 měsíců vás čekají kontroly u operatéra a mamologa. Ti vám také poskytnou pravidelné informace o stavu prsou, případně dokážou s předstihem odhalit jakékoliv problémy v oblasti prsní žlázy.

Proces stárnutí je bohužel nevyhnutelný, stejně jako vliv gravitace na naše tělo. Tyto procesy samozřejmě ovlivňují i dlouhodobou stabilitu modelace. Pro zachování dobrého výsledku operace vám naši specialisté rádi doporučí pravidelná ošetření a procedury určené ke zpomalení procesů stárnutí v oblasti prsou a dekoltu. Terapie pomocí přístrojů JEISYS a komplexní exkluzivní procedury od monacké společnosti RENEVE umožní prodloužit mladistvý vzhled vašeho dekoltu, krku i prsou.

GALERIE LÉKAŘE

PŘED
PO
PŘED
PO

cena

Konečná cena vaší operace bude stanovena lékařem až po osobní konzultaci. Bude zohledňovat vaše individuální potřeby dané anatomickým nálezem, operační techniku a náročnost celé operace. Částka uvedená v našem ceníku je proto pouze orientační.

MOŽNÉ KOMPLIKACE:

Každý operační výkon je zatížený jistou mírou rizika vzniku komplikací. Přestože celý náš tým v čele s operatérem udělá vše proto, aby k žádné komplikaci nedošlo, nikdy je nelze zcela vyloučit. V případě, že vzniknou, dokážeme je efektivně, rychle a ve valné většině případů i zcela bez následků, řešit.

Časnou komplikací může být přetrvávající krvácení nebo infekce v ráně. Vzácné jsou poruchy hojení kůže či změny citlivosti. Ke zcela ojedinělým komplikacím patří možná ztráta (odumření) dvorce, což se objevuje především u silných kuřaček. Z lékařského hlediska patří k nejzávažnějším komplikacím vznik možné trombembolické nemoci. Tomu standardně předcházíme nejen tzv. časnou pooperační mobilizací, ale i podáváním nízkomolekulárního heparinu ve stanovených dávkách a časech.

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right