Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Liposukce

Liposukce je spolu se zvětšením prsou nejžádanější operací v estetické chirurgii.

RYCHLÉ INFO

Redukce nadbytečného tuku.
Pro ideální výsledný efekt doporučujeme kombinaci s přístrojovou terapií.
Důležitý je správný výběr techniky liposukce.
Nadbytečný tuk ke krásné postavě nepatří a není tedy divu, že většina žen i mužů hledá způsob, jak ho jednou pro vždy účinně redukovat. Vhodným řešením je liposukce, díky které dokážeme nahromaděnou tukovou tkáň z typicky problémových partií těla odstranit. Liposukce není řešení obezity a rozhodně nepředstavuje cestu ke snížení váhy. Našimi klienty jsou i štíhlí lidé, kterým se tukové polštářky tvoří vlivem dědičné dispozice, a proto na ně nefungují diety ani pravidelné cvičení. Liposukce je také často doplňkovou operací augmentace (zvětšení prsou), modelace prsou, abdominoplastiky, nebo je vykonávána jako samostatný zákrok u jiné, nesouvisející operace.

Co je liposukce?

Existuje hned několik technik liposukce, kdy každá z nich má své přednosti a v určitých případech i nedostatky. Všechny druhy liposukce ovšem pracují na podobném principu. Ošetřovaná oblast se nejprve napustí tumescentním roztokem, který vyplní a roztáhne prostor určený k narušení tukové tkáně. Základem tumescentního roztoku je tzv. fyziologický roztok doplněný o místně znecitlivující látku a další složky, jako je například adrenalin. Následně pomocí kanyly dochází k mechanickému rozbití tukové tkáně a jejímu odsátí. U klasické liposukce, jednoduché techniky s dobrými pooperačními výsledky, se například používá kovová kanyla, s níž chirurg mechanicky pohybuje a vysává tuk v oblasti podkoží.

Důležité informace

Jako první nejprve plastický chirurg naší kliniky s ohledem na váš typ postavy a rozsah a lokalitu tukového nadbytku zváží, zda je pro vás operační liposukce vhodnou metodou. Pokud ano, poradí vám, zda je možné absolvovat liposukci dané oblasti v místním znecitlivění (lokální anestezie), nebo je vhodnější ji doplnit o tzv. analgosedaci (krátkodobě léky navozený stav relaxace, kdy nevnímáte bolestivé vjemy) či zda je potřebná celková anestezie (narkóza).

Na základě konzultace s plastickým chirurgem zvolíte nejvhodnější liposukční techniku – buď klasickou tumescentní liposukci, vibrační liposukci tzv. PAL (Power Assisted Liposukcion), ultrazvukem asistovanou liposukci tzv. UAL (Ultrasonic Assisted Liposuction), nebo liposukci pomocí systému Bod-Jet.

S ohledem na kvalitu vaší kůže a podkoží dané oblasti dále zvážíte potřebu zákrok zakončit PlasmaLipolyzou.  Tato technologie umožňuje díky tepelnému efektu jednak zamezit výskytu drobných nerovností a zároveň také vypnutí nepříliš elastické kůže, což by jinak liposukci znemožnilo.

Na závěr vás náš plastický chirurg informuje o vhodné pooperační doplňkové terapii, která dokáže hojení urychlit a výsledný efekt vylepšit. Naše klinika nabízí celou řadu přístrojů určených právě pro tento účel (LPG, Revitex, Lipotouch, Ultra Cell). V konkrétních případech vám může být některá z terapií doporučena i před operací – výhodou je možnost rozšířit liposukci i na oblasti, kde by předtím nebyla možná. 

Pokud vám plastický chirurg liposukci nedoporučí, zvolíte společně jinou metodu, která je pro váš problém vhodnější. V případě malého lokalizovaného nadbytku tuku se může jednat o neoperativní odstranění tuku, tzv. lipolýzu. V zásadě jde o rozpuštění tuku buď pomocí enzymu, který lékař injekční stříkačkou do dané oblasti vpíchne, nebo jedinečnou metodou společnosti RENEVE zahrnující cryo-lipolýzu doplněnou elektrolipolýzou (ACRYOS). Všechny metody, stejně jako v případě liposukce, je vhodné doplnit následnou přístrojovou terapií, díky níž dosáhnete optimálních a dlouhodobých výsledků (LPG, Revitex, Lipotouch, Ultra Cell).

V případě, že by s ohledem na objem tuku a povolenou kůži nepřinesla liposukce kýžený efekt vám náš plastický chirurg doporučí i rozsáhlejší výkon, jako je plastika stěny břicha (abdominoplastika), lift stehen, paží nebo zadečku.

O použitém materiálu/přístroji

Klasické liposukční kanyly jsou pouze 3 až 5 mm široké a díky podtlaku odsávají tukovou tkáň tím nejšetrnějším způsobem.

Přístroj BODY-JET

Nejen před, ale i v průběhu liposukce je operovaná část napouštěna tzv. tumescentním roztokem. V rámci přístroje body-jet® je použito až o 70 % méně tumescentní tekutiny než u klasické liposukce. Výsledek je díky tomu viditelný téměř ihned po zákroku, protože v těle nezůstává přebytečná tekutina.

Metoda je šetrnější díky proudu vodního paprsku, který jemně narušuje tukovou tkáň, přičemž současně dochází k vstřikování tumescentního roztoku a odsávání tukových buněk. Pozitivním vedlejším efektem je také menší vznik podlitin.

Výhodou této metody je fakt, že tukové buňky lze současně šetrně odebírat do speciální nádoby, ve které dochází k odstředění čisté tukové tkáně od ostatních vodnatých složek bez jakéhokoliv mechanického poškození. Čistě odstředěný tuk tak může být ihned po odsátí aplikován do požadovaných partií těla.

Po zákroku je výsledek okamžitě viditelný, a to při minimálním poškození okolních tkání.

Vibrační liposukce PAL

U vibrační liposukce (PAL) dochází k odsátí tuku pomocí vibračního pohybu liposukční kanyly. Díky tomu je k zákroku zapotřebí mnohem méně síly než u jiných typů liposukce. Oproti laserovým a ultrazvukovým liposukčním systémům také nedochází k tvorbě tepla a nehrozí tak poškození okolní tkáně.

PlasmaLipo

Jedinečnost PlasmaLipo spočívá v nové patentované technologii, která přináší dvě velké výhody – okolní tkáň lze ošetřovat použitím plasmy, jenž pozitivně působí na kolagen v podkoží a zároveň nedochází ke vzniku vysokých teplot, díky čemuž nehrozí žádné riziko tepelného poškození okolní tkáně jako v případě laseru. PlasmaLipo se nejčastěji používá současně s liposukcí body-jet®, kdy je po odsátí tuku tkáň v dané oblasti ošetřena pomocí plasmového paprsku. Ten aktivuje kolagen v podkoží, čímž dochází k žádoucímu vypnutí pokožky. Díky působení plasmového paprsku dochází také k rychlejší rekonvalescenci traumatizované tkáně.

Metodu PlasmaLipo je možné použít i k ošetření malých oblastí, jako jsou podbradek, kolena či paže, kdy plasmový paprsek rozpouští tuk při současném účinku na kolagenová vlákna. To způsobí okamžité přilnutí ošetřené tkáně a její vypnutí bez rizika jakýchkoliv nerovností.

Pro koho je operace vhodná?

Aby vám náš plastický chirurg liposukci mohl doporučit, musíte splňovat několik kritérií. Důležitá je například přiměřená a především ustálená tělesná hmotnost, dobrý zdravotní stav a psychická vyrovnanost. Podstatným kritériem je navíc elasticita kůže. Abychom totiž mohli zákrok provést, musí být vaše pokožka schopná se přizpůsobit, jinak hrozí vznik převisů a kožních varhánků.

Před operací

Jako před každou estetickou operací je nutná osobní konzultace. Na základě zkušeností vás plastický chirurg k liposukci doporučí, nebo vám pomůže zvolit jinou operační techniku (plastiku břicha – abdominoplastiku, lift stehen, paží, krku, apod…). Operatér vám zároveň doporučí předoperační ošetření kůže či terapii podkoží pro lepší dosažení optimálního pooperačního výsledku a  jeho dlouhodobého efektu. Další informace o uvedených procedurách naleznete na našich stránkách v sekci KRÁSA.

Liposukce se provádí v určitém rozsahu anestezie (lokální, celková či místní znecitlivění doplněné analgosedací), a proto je nezbytné předoperační vyšetření provedené buď na naší klinice nebo vaším praktickým lékařem. Součástí tohoto vyšetření, které je vhodné absolvovat týden před operací, je laboratorní vyšetření krve, včetně hodnot srážlivosti, zhodnocení činnosti srdce, laboratorní stanovení hodnot funkce jater, obsahu minerálů apod.

Protože značná část klientek chybně považuje liposukci za prostředek k hubnutí, doporučujeme klientkám konzultaci s naším výživovým specialistou, který jim pomůže stanovit vhodný režim k úpravě hmotnosti. Důležitá je také spolupráce s naším fyzioterapeutem a partnerskými kondičními specialisty. Po dosažení cílové hmotnosti vás bude náš plastický chirurg informovat o vhodném načasování dalších procedur, operací a dlouhodobé terapie.

Každá operace představuje pro lidský organismus zátěž, proto je vhodné po poradě s naším výživovým specialistou zařadit do jídelníčku cca 1 týden před operací některé potravinové doplňky, jenž dokážou urychlovat hojení. Zejména vhodné je užívání SERAPEPTÁZY a GLISODINU, které jsou k dostání na naší klinice, případně je můžete objednat v našem e-shopu.

V den operace

V den operace se dostavíte na naši kliniku. Pokud bude zákrok prováděn v místním znecitlivění (lokální anestezii), nemusíte být na lačno. V případě operace v místním znecitlivění, které je doplněno analgosedací, či v celkové narkóze je důležité alespoň 6 hodin před operací nejíst ani nepít. Ihned po příchodu vás naše asistentky uvedou na pokoj, kde s vámi chirurg ještě jednou projde průběh celé operace, zvolenou liposukční techniku a zajistí nezbytnou fotodokumentaci a předoperační zakreslení. Na závěr společně podepíšete informovaný souhlas s operací. Pokud vaše operace nebude probíhat jen v místním znecitlivění, čeká vás ještě krátký pohovor s anesteziologem, který s vámi projde anesteziologický dotazník. Krátce před odchodem na operační sál vás k operaci ještě připraví naše sestřičky.

Průběh operace:

Délka samotné operace závisí jak na použité anestezii, tak individuální náročnosti a trvá od 30 minut do 2 až 3 hodin. Plastický chirurg provede dle domluvy a na základě předoperačního zakreslení na zvoleném místě drobný vpich s místně znecitlivující látkou, přičemž je následně  celá oblast napuštěna tumescentním roztokem. Než chirurg přistoupí k samotné operaci je v případě místního znecitlivění potřeba 30 až 45 minut počkat. V případě  celkové anestezie může být tato doba kratší. Následně chirurg odsaje přiměřené množství tukové tkáně. Na konci operace jsou drobné ranky, kterými byly do těla zavedeny liposukční kanyly, sešity jednotlivými stehy, nebo pouze zalepeny tzv. náplasťovým stehem. Ranky jsou následně sterilně přikryty a klientka je oblečena do stahovacího kompresního prádla.

Po operaci

Bezprostředně po operaci budete na krátkou dobu umístěna na pokoj s intenzivní péčí, kde na vás budou neustále dohlížet naše zkušené sestřičky. V případě, že vaše operace proběhla v místním znecitlivění, jste po cca 30 min až 1 hodině po kontrole lékařem propuštěna do domácí péče. V případě operace v analgosedaci  či celkové narkóze budete po znovunabytí plného vědomí přemístěna na svůj pokoj, kde vám budou podávány léky ke zmírnění bolesti, antibiotika či léky k prevenci tromboembolické nemoci. S odstupem 4  (nebo 24 hodin v závislosti na vašem stavu) budete po kontrole lékařem propuštěna do domácí péče.

Péče o operační ránu je individuální dle zvolené techniky a zvyklostí operatéra. Obecně doporučujeme 3 až 7 dní ponechat kompresní prádlo, které je po první nebo druhé ambulantní kontrole nahrazeno druhou sadou.  Stehy, nebo fixační náplasti, jsou odstraněny obvykle po týdnu. Za nejlepší pooperační prádlo považujeme výrobky francouzské firmy MEDICAL -Z, které si můžete zakoupit na naší klinice nebo v e-shopu.

Během prvního měsíce až šesti týdnů od operace vás čekají 3 až 4 kontroly u vašeho operatéra. V této době budete nosit kompresní pooperační prádlo, pravidelná standardní hygiena je za předpokladu důkladného vysušení a dezinfekce možná. S odstupem dne či dvou je podle rozsahu výkonu možná nenáročná kancelářská práce.

Přibližně po 10 až 14 dnech od operace doporučujeme začít s pooperační lymfatickou drenáží a pravidelnými masážemi. Kromě každodenní domácí péče je vhodné 2 x týdně absolvovat terapii na našem přístroji LPG, a to až do konce nošení kompresního prádla. Doba nošení prádla závisí na lokalitě, rozsahu a typu výkonu a také na individuální kvalitě kůže a podkoží. Obvykle se pohybuje od 10 až 14 dnů v případě liposukce podbradku a 6 až 8 týdnů v případě liposukce velkého rozsahu, nebo při přítomnosti tzv. lipoedemu.

V následujících 6 až 12 měsících vás čekají kontroly u vašeho ošetřujícího lékaře, které vám zajistí pravidelné informace o stavu vašeho podkoží a kůže v místě operace. Pravidelná péče zase zajistí trvale příznivý výsledek liposukce.

Stejně jako vliv gravitace na naše tělo je proces stárnutí bohužel nevyhnutelný. Tyto nezastavitelné procesy budou samozřejmě ovlivňovat i dlouhodobou stabilitu výsledku liposukce. Pro zachování dobrého výsledku operace vám naši specialisté rádi doporučí pravidelné procedury  a terapie určené ke zpomalení procesů stárnutí v oblasti celého těla. Terapie pomocí přístrojů JEISYS a komplexní exkluzivní procedury od monacké společnosti RENEVE, společně s pravidelným cvičením pod dohledem specialistů, vám  umožní prodloužit mladistvý vzhled.

cena

Konečná cena vaší operace bude stanovena po osobní konzultaci lékařem naší kliniky. Cena bude zohledňovat vaše individuální potřeby dané anatomickým nálezem, doporučenou operační techniku, kterou zvolí váš operatér a náročnost operace. Částka uvedená v našem ceníku je proto pro liposukci (operační odsátí tuku) pouze orientační.

MOŽNÉ KOMPLIKACE:

Každý lékařský výkon je zatížen jistou mírou rizika a možnými komplikacemi. I když váš chirurg a celý tým naší kliniky udělají vše, aby k žádné komplikaci nedošlo, ani zde nelze zcela vyloučit možnost některých nežádoucích jevů.

Otoky a modřiny jsou dočasné a v prvních pooperačních dnech zcela obvyklé. Tumescentní roztok, který byl u liposukce vstříknut do odsávané oblasti, bude krátkodobě spolu s malým množstvím krve prosakovat operačními rankami. Přetrvávající krvácení lze za komplikaci  považovat, podobně jako možný rozvoj infekce, kterému se však předchází preventivním podáním antibiotik. Poruchy hojení kůže či změny citlivosti řadíme mezi vzácné, ale ne nezvratné komplikace hojení. Drobné nerovnosti v oblasti podkoží, které můžete po liposukci pozorovat, se  v průběhu hojení většinou vytratí, pokud přetrvávají delší dobu, lze je některou z neinvazivních metod účinně vyrovnat.

OBJEDNEJTE SE K NÁM

* označuje povinné položky

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right