Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Lifting obličeje a krku (facelift)

Hledáte dlouhodobé řešení výrazných vrásek a povadlých kontur obličeje? Pak je pro vás ideální metoda face liftingu, která pracuje v hlubokých vrstvách pokožky, a díky tomu dokáže přinášet efektivní výsledky.
Snahu udržet si mladistvý obličej můžeme datovat až do starověku. Už tehdejší obyvatelé usilovali o ideál krásy, ať už nanášením nejrůznějších přírodních líčidel nebo  například vyholováním obočí a jeho malováním do anatomicky správné polohy. Dnes je synonymem atraktivního vzhledu hladká tvář s minimálním výskytem vrásek. A zatímco si mladší pokožka vystačí s vhodnými hydratačními prostředky (Reneve, Dermaceutic, Universkin), ve vyšším věku je už zapotřebí doplnit objem jak v hlubokých, tak i povrchových vrstvách kůže. K tomu se používá buď aplikace botulotoxinu, kyseliny hyaluronové (Apriline, Teosysal), nebo se přistupuje k aktivaci tvorby kolagenu v podpovrchové struktuře kůže (pomocí RF, HIFU/Reneve, Jeisys). V případě mírného poklesu kontur obličeje je vhodnou metodou k mírnému povytažení a fixaci kůže niťový lifting. Jakmile je ale pokles pokožky významný a objevuje se i nadbytek kůže, je tím nejvhodnějším řešením facelifting, případně face and neck lifting.

RYCHLÉ INFO

Zákrok s dlouhotrvajícím a okamžitým efektem.
Různé techniky odpovídající věku a stavu kůže.
Face lifting je možné doplnit o plastiku dolních či horních víček nebo liposukci podbradku.

Co je face lifting?

Jakmile dojde k poklesu kontur obličeje a tvorbě kožních nadbytků, doporučíme přistoupit k jedné z technik faceliftu obličeje, který je pravidelně doplňován o lifting krku. Na naší klinice obvykle provádíme Face and Neck Lift, a to ve formě pouhého odstranění nadbytečné kůže (techniky Quick Lift nebo MACS Lift). Výhodou je provedení, při kterém je upuštěno od dlouhých jizev za uchem a nedochází k tahu na kůži obličeje směrem do stran. Tah je zde prováděn proti gravitaci směrem nahoru.

V pokročilejším stadiu poklesu kontur a nadbytku kůže je potřeba operativně zasáhnout do hlubších vrstev pokožky a zafixovat ji v její anatomicky správné poloze (technika SMAS). Úkon je často doplněn o zpevnění podkožního svalu krku (tzv. platysmarrhafie) společně s kompletním liftingem krku.

Facelift je možné doplnit o plastiku dolních a horních víček nebo liposukci podbradku, přičemž odebraný tuk lze použít k výplním vrásek čela nebo rtů. Velice často je tvář přivedena k dokonalosti liftingem horního rtu, lipofillingem vrásek a jejich laserovým resurfacingem.

Důležité informace

Na základě konzultace a vyšetření obličeje a krku vám plastický chirurg doporučí některou z variant operačního liftingu obličeje. Může se jednat o menší operační výkon v lokální anestezii (Quick Lift, Mini facelift), rozsáhlejší zákrok prováděný v analgosedaci,   výkon v celkové narkóze (MACS lift) nebo rozsáhlý zákrok zahrnující operaci obličeje a jeho hlubokých struktur (SMAS Lift) doplněný o lifting krku (NECK Lift).

K obličeji je potřeba přistupovat jako k jednotnému estetickému celku. Je proto nezbytné pečlivě zvážit, zda bude předmětem zákroku pouze část tváře, celý obličej, případně i krk či dekolt.

 

Pro koho je operace vhodná

Některá z operačních technik face liftingu je vhodná zejména ve chvíli, kdy již niťový lifting nedokáže udržet struktury obličeje na anatomicky správném místě, či v případě, že došlo k vytvoření kožního nadbytku, který má podobu vlnek a hlubokých vrásek. Operaci podstupují jak ženy, tak muži, není ohraničena věkem, ale charakterem stárnutí kůže a podkoží obličeje.

Před operací

Rozhodnutí pro lifting obličeje a krku vám pomůže udělat plastický chirurg. Ten zhodnotí váš problém, stav kůže i rozsah poškození. Na základě toho doporučí vhodnou operační techniku, ale také případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží. Díky těmto krokům bude výsledek operace co nejlepší. Podrobné informace o možných procedurách naleznete na našich stránkách v sekci KRÁSA.

 

Protože některé z technik faceliftu se provádí v krátké celkové anestezii nebo analgosedaci, je nezbytné podstoupit předoperační vyšetření. To provádíme na naší klinice, můžete je také absolvovat u vašeho ošetřujícího lékaře. Toto vyšetření obvykle zahrnuje krevní testy, vyšetření moči, EKG a případná další vyšetření v závislosti na vašem celkovém zdravotním stavu.

 

V rámci přípravy na operaci vám také doporučujeme konzultaci u našeho výživového specialisty, který vám poradí, jaké potravinové doplňky zařadit do jídelníčku tak, aby rekonvalescence po operaci proběhla co nejlépe.

V den operace

V případě, že se zákrok provádí v celkové anestezii nebo v analgosedaci, je třeba, abyste se na kliniku dostavili na lačno. Lékař s vámi ještě jednou projde průběh operace, provede předoperační zákres a fotodokumentaci. Také se seznámíte s obsahem informovaného souhlasu a budete se moci lékaře na cokoliv zeptat. Také absolvujete pohovor s anesteziologem. K samotné operaci vás připraví naše sestřičky.

Průběh operace

Operace trvá dle individuální náročnosti a zvolené anestezie přibližně 60 až 180 minut. Operatér provede na základě předoperačního pohovoru buď Mini face lift, Quick lift, rozsáhlejší operaci typu MACS liftingu nebo rozsáhlejší operační lifting s operací hlubokých struktur, tzv. SAMS lifting. Případně zákrok doplní o liposukci podbradku či lifting krku nebo zpevnění podkožního svalu krku (platysmarrhafie). Výkon lze také doplnit o plastiku víček (blefaroplastika), lifting čela, lifting rtů, lipofilling nebo laserový resurfacing. Na konci zákroku zavede chirurg do rány drén a uzavře ji stehy. Následně sterilně překryje operační pole, hlavu ováže elastickou bandáží a natáhne kompresní návlek.

Po operaci

Pokud je operace realizována v celkové narkóze, je klient umístěný na pokoj s intenzivní péčí. Teprve po znovunabytí plného vědomí je přemístěný zpět na pokoj. Dostává léky proti bolesti, případně antibiotika a další medikamenty dle ordinace lékaře. V případě operace menšího rozsahu vás s odstupem 4 až 6 hodin, v závislosti na vašem stavu a po kontrole lékařem, propustíme do domácí péče. Pokud je operace rozsáhlejší, vyžaduje hospitalizaci klinice alespoň po dobu 24 až 48 hodin.

Péče o operační ránu je individuální dle zvolené techniky a zvyklostí operatéra. Bezprostředně po operaci je vhodné jíst tekutou, kašovitou stravu. Pokud byla součástí zákroku také blefaroplastika, může vám operatér s odstupem 5 až 7 dnů navrhnout vytažení stehů z víček. Stehy v obličeji (před a za uchem) jsou obvykle vstřebatelné a není třeba je odstranit. Stehy z vlasové části jsou obvykle vyjmuty po 14 až 20 dnech. Po celou tuto dobu je nutné nosit kompresní návlek.

Během prvního měsíce až šesti týdnů od operace vás čekají 3 až 4 kontroly u vašeho operatéra. V této době již nebude zapotřebí kompresního návleku ani náplasťové fixace, vaše tvář se bude ale stále hojit. Po 10 až 14 dnech od propuštění z naší kliniky můžete začít vykonávat nenáročnou kancelářskou práci, spaní doporučujeme v poloze na zádech.

Výsledek operace přetrvá mnoho let, nelze však zabránit procesu stárnutí. Svým klientům však můžeme nabídnout řadu přípravků a ošetření, která dokážou stárnutí významně zpomalit. Jedná se například  o pečující přípravky Dermaceutic Laboratoires, terapie pomocí přístrojů JEISYS a procedury od monacké společnosti RENEVE.

GALERIE LÉKAŘE

PŘED / PO
PŘED / PO

cena

Konečná cena liftingu obličeje a krku vždy závisí na rozsahu operace a zvolené metodě. Proto je částka uvedená v našem ceníku pouze orientační.

MOŽNÉ KOMPLIKACE

Protože se jedná o chirurgický zákrok, může navzdory veškeré péči dojít k některým komplikacím. Jedná se o prodloužené krvácení, špatné hojení kůže nebo infekci v ráně. Naši specialisté již před operací dělají řadu kroků, které tato rizika minimalizují. Pokud i přesto ke komplikacím dojde, budeme je neprodleně a efektivně řešit. 

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right