Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Lift zadečku (gluteoplastika)

Gluteoplastika (lift zadečku) je název pro různé varianty operace, která má za cíl odstranit nadbytek volné kůže z oblasti hýždí. Často je součástí, respektive druhou fází, tzv. body liftu.
Víme, že následkem těhotenství nebo velkého váhového úbytku může dojít k vytažení kůže břicha, která již nemá potřebnou elasticitu, aby se zatáhla. V případě zadečku je situace obdobná. Jedná se de facto pouze o „pokračující“ problém břicha - povolená nadbytečná kůže je patrná v oblasti dolních zad a zadečku, často s přesahem na stehna. Tato povadlá kůže není jen estetickým problémem, může mít také nepříznivý dopad na zdraví (kožní problémy) a na psychiku.

RYCHLÉ INFO

Bývá součástí body liftu.
Objem a tvar lze doplnit implantátem.
Ideální v kombinaci s liposukcí.

Co je gluteoplastika

Před každou estetickou operací je nutná osobní konzultace. Na základě zkušeností vám operatér sdělí, jestli je pro vás gluteoplastika či gluteoplastika s liposukcí vhodným řešením. Zváží, který typ gluteoplastiky je pro vás nejvhodnější, případně navrhne jinou operační techniku: liposukci, augmentaci zadečku implantáty či BBL (Brasilian But Lift).

S ohledem na charakter dané oblasti vám plastický chirurg doporučí případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží, aby bylo dosaženo optimálního a dlouhodobého výsledku operace. Bližší informace o možných procedurách naleznete na našich stránkách v sekci BEAUTY.

Značná část klientek chybně považuje gluteoplastiku za prostředek k hubnutí. V případě nadváhy či obezity doporučujeme konzultaci u našeho výživového specialisty a kondičního odborníka k případnému stanovení vhodného režimu úpravy hmotnosti. Gluteoplastiku je ideální provést při stabilní hmotnosti, s kterou je klient spokojený.

Protože se gluteoplastika provádí v celkové anestezii, je nutné absolvovat předoperační vyšetření na naší klinice nebo u vašeho praktického lékaře.

Každá operace představuje pro lidský organizmus zátěž, proto je vhodné po poradě s naším výživovým specialistou zařadit do jídelníčku cca jeden týden před vlastním zákrokem některé potravinové doplňky, které dokážou urychlovat hojení.

Před operací

Před každou estetickou operací je nutná osobní konzultace. Na základě zkušeností vám operatér sdělí, jestli je pro vás body lift vhodným řešením vašeho estetického problému.

S ohledem na charakter výkonu vám plastický chirurg doporučí případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží, aby byl výsledek operace co nejlepší. Podrobné informace o možných procedurách naleznete na našich stránkách v sekci BEAUTY.

Protože se body lift provádí ve dvou etapách, ale vždy v celkové anestezii (narkóze), je nutné absolvovat předoperační vyšetření na naší klinice nebo u vašeho praktického lékaře před každou z operací.

Po poradě s naším výživovým specialistou doporučujeme zařadit do jídelníčku cca jeden týden před vlastním zákrokem některé potravinové doplňky, které dokážou urychlovat hojení.

Průběh operace

Samotná operace, prováděná v celkové anestezii, může trvat dle rozsahu a typu výkonu od 1 až do 3 hodin. V případě kombinovaného výkonu chirurg nejprve odsaje přiměřené množství tukové tkáně, pak přistoupí k vlastnímu liftu. Může postupovat tak, že odstraní kožní nadbytek pouze z oblasti dolních zad, a tím povytáhne kůži zadečku, nebo provede řez v oblasti podzadečkové rýhy a odstraní povadlou kůži dolní čtvrtiny zadečku, eventuálně zkombinuje oba postupy. Následně chirurg sešije operační rány, sterilně je překryje a natáhne elastické postoperační prádlo.

Po operaci

Operace vyžaduje krátkodobou hospitalizaci na naší klinice. Kromě toho je nezbytné dodržovat 10 až 14 dnů klidový režim, proto si raději v práci zajistěte dovolenou. Postoperační kompresní prádlo slouží k minimalizaci modřin a otoků a je nutné nosit jej po dobu 5 až 6 týdnů. Za nejlepší kompresní postoperační prádlo považujeme výrobky francouzské firmy MEDICAL-Z, které si můžete zakoupit na naší klinice nebo v e-shopu.

Obvykle po 14 dnech je doporučeno začít s postoperační lymfatickou drenáží a pravidelnou masáží. Kromě každodenní domácí péče doporučujeme 2x týdně absolvovat terapii na našem přístroji LPG, a to až do konce nošení kompresního prádla. Doba nošení prádla je závislá na rozsahu, typu výkonu a individuální kvalitě kůže a podkoží. Pohybuje se obvykle od 6 do 8 týdnů v případě velkého výkonu doplněného liposukcí. Sportovat můžete začít postupně nejdříve od 4. týdne.

Navzdory dlouhodobému výsledku operace se po letech mohou začít projevovat následky stárnutí. Terapie pomocí přístrojů JEISYS a procedury od monacké společnosti RENEVE vám umožní prodloužit mladistvý vzhled vašeho zadečku.

cena

Konečná cena gluteoplastiky bude stanovena v závislosti na rozsahu operace a podle zvolené operační techniky. Částky uvedené v našem ceníku jsou proto pouze orientační.

MOŽNÉ KOMPLIKACE:

Gluteoplastika, stejněj jako každá jiná operace, může přinést některé komplikace. Z těch obecných to může být krvácení, infekce v ráně nebo špatné hojení kůže. Při nedodržování doporučení lékaře se může stát, že dojde k špatnému přihojení kůže nebo vzniku nerovností. Proto se předem snažíme klientům vše podrobně vysvětlit a motivovat je k maximální spolupráci.  Pokud přesto některá z komplikací vznikne, okamžitě ji efektivně řešíme.

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right