Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Lift stehen

Lift stehen je název pro různé varianty operace, která má za cíl odstranit přebytky volné kůže a eventuálně i tuku z oblasti stehen. I když se ve velké většině případů jedná o vnitřní stranu stehen, existují i méně časté varianty liftu stehen z vnější strany, respektive kompletní lift stehen. Taková operace se provádí ve dvou etapách.
Po výrazné redukci hmotnosti nebo po léčbě lipedému příliš agresivní liposukcí může zůstat kůže v oblasti stehen povolená a povadlá. Jde o problém estetický, ale tento stav může mít nepříznivý dopad i na zdraví kůže a na psychiku člověka. Problém řeší lift stehen.

RYCHLÉ INFO

Odstranění volné kůže a tuku z oblasti stehen .
Jediné řešení po výrazném úbytku hmotnosti.
Provádíme i na vnitřní straně stehen.

Co je lift stehen

Lift stehen je souhrnné označení pro operace, které mají za cíl odstranit kožní i tukové nadbytky v této části těla. Nejčastěji se objevuje požadavek na odstranění problému na vnitřní straně stehen, u lidí po výrazné redukci hmotnosti  se ale častěji používá lift celých stehen. Pro ideální výsledek se často kombinuje s liposukcí.

Před operací

Při konzultaci chirurg zhodnotí kvalitu kůže i rozsah problému. Vyhodnotí, jestli je pro vás lift stehen či lift stehen s liposukcí vhodným řešením. Někdy může doporučit jiný typ ošetření, například pouze liposukci. Často je také před operací vhodné podstoupit terapie, které připraví kůži a podkoží na změnu, což vede k lepšímu operačnímu výsledku. Více o těchto procedurách najdete v sekci BEAUTY.

Důležití je upozornit, že lift stehen není metoda ke zhubnutí. V případě nutnosti redukce váhy doporučujeme konzultaci s výživovým specialistou, fyzioterapeutem a kondičním poradcem. Lift stehen doporučujeme podstoupit po úpravě hmotnosti a její stabilizaci, jinak by mohlo dojít ke znehodnocení výsledku operace.

Protože lift stehen se provádí v celkové anestezii, je nutné absolvovat předoperační vyšetření. Provedeme je na naší klinice nebo je můžete absolvovat u vašeho praktického lékaře.

Náš výživový specialista vám doporučí výživové doplňky, které mohou výrazně napomoci hojení. 

Průběh operace

Vlastní operace může trvat dle rozsahu a typu výkonu 1 až 3 hodiy. V případě kombinovaného výkonu chirurg nejprve odsaje přiměřené množství tukové tkáně, pak přistoupí k vlastnímu liftu stehen. V případě liftu vnitřní strany stehen může odstranit kožní nadbytek dvěma postupy: buď řezem v oblasti třísla, nebo podélným řezem po celé délce vnitřních stehen. Je-li to třeba, může kombinovat oba postupy. V případě liftu zevní části stehen vede obloukovitý řez tak, aby nebyla narušena estetická celistvost vnějších stehen. Nakonec chirurg sešije operační rány, sterilně je překryje a natáhne elastické pooperační prádlo.

Po operaci

Operace vyžaduje krátkodobou hospitalizaci na naší klinice. Kromě toho je nezbytné dodržovat 10 až 14 dnů klidový režim, proto si raději v práci zajistěte dovolenou. Pooperační prádlo slouží ke správnému přihojení tkání a minimalizaci modřin a otoků. Je nutné nosit je po dobu 5 až 6 týdnů. Na naší klinice máme osvědčené kompresní prádlo francouzské firmy MEDICAL-Z, které si můžete zakoupit u nás nebo v e-shopu.

Po 14 dnech doporučujeme začít s lymfatickými drenážemi a pravidelnou masáží. Vhodná je také terapie na našem přístroji LPG, a to až do konce nošení kompresního prádla 2x týdně. Sportovat můžete začít postupně nejdříve od 4. týdne.

Efekt liftu stehen přetrvá řadu let. Operace však nezabrání dalšímu procesu stárnutí, proto je vhodné dát svému tělu maximum péče, aby byl tento proces co nejpomalejší. I s tím vám na naší klinice pomůžeme, nejen radou, ale i exkluzivními procedurami, které můžeme poskytovat díky vybavení přístroji společností  JEISYS a RENEVE.

cena

Cena liftu stehen je závislá na rozsahu a typu zákroku, definitivně se na ní dohodnete s lékařem při konzultaci. Částky uvedené v našem ceníku jsou proto pouze orientační.

MOŽNÉ KOMPLIKACE

Lift stehen přináší obdobné riziko komplikací jako každý další estetický zákrok. Může se jednat o krvácení nebo infekci, vzácně o vznik trombembolické nemoci. Naše týmy však již před operací provádějí preventivní opatření, aby riziko těchto komplikací minimalizovaly. V případě, že i přesto komplikace vzniknou, dokážeme je velmi rychle a efektivně řešit. Součástí preventivních opatření je i pečlivé dodržování všech doporučení ze strany lékaře.

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right