Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Body lift

Body lift (lift celého těla) je název pro dvě operace – abdominoplastiku a gluteoplastiku. Mohou se provést současně, častěji však ve dvou operačních dobách.
Následkem velkého váhového úbytku může dojít nejen k tvorbě kožních nadbytků, které vytvářejí na břichu nevzhledný převis, ale také k nadbytkům ve spodní oblasti zad a zadečku, často s přesahem na stehna. Tato povadlá kůže bývá estetickým problémem, ale může mít také nepříznivý dopad na zdraví a sebevědomí člověka.

RYCHLÉ INFO:

Kombinace abdomino a gluteoplastiky.
Řešení povislé kůže po velkém váhovém úbytku.
Zákrok vhodný pro muže i ženy.

Co je body lift

Jak název napovídá, jedná se o operaci, kterou je možné odstranit kožní přebytky z oblasti břicha, zad a hýždí. V první fázi se provádí abdominoplastika (plastika stěny břišní), která má za cíl v rámci jedné operace sešít svalový rozestup, případně provést i plastiku kýly (hernioplastiku), odstranit kožní přebytky a pomocí liposukce odsát tukové polštářky z oblasti břicha a pasu.
Ve druhé fázi (s minimálním odstupem 3 měsíce) se provede gluteoplastika (lift zadečku), kterou se odstraní povolená kůže z oblasti dolní části zad a zadečku. Jizva nad hýžděmi se vede v linii jizvy na břichu, výsledkem je tedy cirkulární jizva.
Při osobní konzultaci lékař zhodnotí, zda je pro vás body lift vhodným řešením. Může vám doporučit předoperační ošetření kůže či terapii podkoží, aby výsledek operace byl co nejlepší. Je třeba vědět, že body lift není metoda k redukci váhy. V případě, že vás trápí nadváha či obezita, můžete využít konzultaci u našeho výživového specialisty, fyzioterapeuta nebo kondičního poradce. Důležité je, aby vaše tělesná hmotnost před body liftem byla stabilní a dlouhodobě udržitelná. Jinak by mohlo dojít ke znehodnocení výsledku operace.

Protože se body lift provádí v celkové anestezii,  je nutné absolvovat interní předoperační vyšetření. Absolvovat je lze na naší klinice nebo u vašeho praktického lékaře. Toto vyšetření má platnost týden, proto je nutné před každou operací provést znovu. 

Pro hladký průběh operace a doby rekonvalescence může náš výživový specialista doporučit některé výživové doplňky na podporu hojení.

Před operací

Průběh operace

Body lift se provádí na naší klinice ve dvou samostatných operacích s odstupem nejméně 3 měsíců. Prvním zákrokem je abdominoplastika. Provádí se v celkové anestezii, může trvat dle rozsahu a typu výkonu 1 až 3 hodiny. Chirurg v případě kombinovaného výkonu nejprve odsaje přiměřené množství tukové tkáně, pak přistoupí k vlastní plastice stěny břišní, tzn. sešije případný rozestup svalů, opraví kýlu a následně vás zbaví kožních nadbytků. Nakonec sešije operační ránu a oblast zpevní kompresním prádlem.

Druhým zákrokem je gluteoplastika. I ta se provádí v  celkové anestezii a trvá dle rozsahu a typu výkonu 1 až do 3 hodiny. Chirurg v případě kombinovaného výkonu nejprve odsaje přiměřené množství tukové tkáně a pak přistoupí k vlastnímu liftu. Může postupovat tak, že odstraní kožní nadbytek pouze z dolní oblasti zad, a tím povytáhne kůži zadečku. V druhém případě provede řez v oblasti podzadečkové rýhy a odstraní povadlou kůži dolní čtvrtiny hýždí, eventuálně zkombinuje oba postupy. Následně chirurg sešije operační rány, sterilně je překryje a natáhne elastické pooperační prádlo.

Po operaci

Každá ze dvou uvedených operací body liftu vyžaduje krátkodobou hospitalizaci na naší klinice. Kromě toho je nezbytné dodržovat 10-14denní klidový režim, proto si raději v práci zajistěte opakovaně dovolenou. Kompresní prádlo slouží ke správnému přihojení kůže a minimalizaci modřin a otoků. Je nutné nosit je po dobu 5 až 6 týdnů. Za nejlepší kompresní prádlo považujeme výrobky francouzské firmy MEDICAL-Z, proto je máme k zakoupení na naší klinice nebo v e-shopu.

Obvykle po 14 dnech od body liftu je doporučeno začít s pooperační lymfatickou drenáží a pravidelnou masáží. Doporučujeme také 2x týdně absolvovat terapii na našem přístroji LPG, ideálně po dobu nošení kompresního prádla. Ta je závislá na rozsahu, typu výkonu a individuální kvalitě kůže a podkoží. U body liftu to bývá 6-8 týdnů. Sportovat můžete začít postupně nejdříve od 4. týdne po každé  operaci, ale plná zátěž je možná až po druhé operaci s odstupem 6 týdnů.

Výsledek body liftu je dlouhodobý, nezastaví však přirozený proces stárnutí. Udržet výsledky body liftu co nejdéle vám napomohou pravidelné procedury určené ke zpomalení procesů stárnutí těla. Na naší klinice je k dispozici široká škála terapií pomocí přístrojů JEISYS a procedury od monacké společnosti RENEVE.

cena

Konečná cena operace závisí na rozsahu operačního výkonu a anatomických dispozicích klienta. Proto se na ní domluvíte až při osobní konzultaci s lékařem. Částky uvedené v našem ceníku jsou pouze orientační.

MOŽNÉ KOMPLIKACE:

Body lift tvoří dvě poměrně rozsáhlé operace a stejně jako každý chirurgický výkon, i body lift může přinést některé komplikace. Příkladem je infekce v ráně, prodloužené krvácení nebo trombembolická nemoc. Všem těmto i dalším komplikacím na naší klinice předcházíme precizní přípravou a souborem preventivních opatření. Pokud i potom některé z komplikací nastane, naši specialisté jsou připraveni na ně včas a efektivně reagovat tak, aby se vyřešily bez následků.

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right