Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Augmentace kombinací vlastního tuku a implantátu

Kombinací prsního implantátu a vlastního tuku lze dosáhnout maximálně přirozeného zvětšení poprsí. Příjemným vedlejším efektem je zformování problematické partie těla liposukcí.


objednat konzultaci

RYCHLÉ INFO

Obdobná operační zátěž jako při samostatném vložení implantátů.
Nehrozí riziko odmítnutí vlastní tukové tkáně.
Umožňuje výraznější zvětšení poprsí s přirozenými výsledky.

PRO KOHO JE OPERACE VHODNÁ?

Metoda je vhodná pro ženy, u kterých hrozí, že by vložený implantát vypadal nepřirozeně. Jedná se zejména o ženy, které si přejí větší poprsí, ale mají tenkou kůži a okraje implantátu by byly hmatné a viditelné. Díky tomu, že množství vlastního tuku k aplikaci do prsou je velmi malé, může být ošetření provedené i u štíhlých žen. Kontraindikované je ošetření u žen s vážnými onemocněními, zejména po onkologickém onemocnění prsu. Rozhodnutí pro operaci může také ovlivnit fakt, že po zákroku se nemusí zdařit kojení.

PŘED OPERACÍ

Důležitým krokem v rámci přípravy na operaci je konzultace. Při ní lékař zhodnotí problém, stav kůže a probere s ženou její představy. Potom provede precizní vyměření implantátu, jehož výběr je vysoce individuální. Dohodne se také s ženou na odběrová místa tuku, nejčastěji se jedná o břicho nebo vnější stranu stehen. Protože se operace provádí v celkové anestezii, bude potřeba provést interní předoperační vyšetření, které zahrnuje EKG, odběry krve a vyšetření moči. Nutné bude také vyšetření u mammologa. Lékaře je třeba informovat o všech případných onemocněních, užívaných lécích, hormonální antikoncepci nebo potravinových doplňcích. Tři týdny před operací by žena neměla prodělat žádné infekční onemocnění. Lékaře by měla informovat i o banální viróze. Doporučujeme přestat s kouřením, které může zhoršovat hojení ran.

PRŮBĚH OPERACE

V rámci operace lékař nejprve provede odběr tukové tkáně z oblasti, na které se s ženou dohodli. Tuk se zpracovává přímo na pracovišti ve speciálním přístroji, kde se vyčistí a připraví k transplantaci. Mezi tím se provede zvětšení poprsí pomocí implantátu. Následně lékař tupými kanylkami aplikuje kolem implantátu tuk tak, aby obklopil implantát a výsledek vypadal co nejpřirozeněji. Tupé kanylky se používají proto, aby při aplikaci tuku nedošlo k případnému propíchnutí implantátu. Prsa jsou kryta sterilním krytím a pevně fixována.

PO OPERACI

Pooperační stav je obdobný jako po samotném vložení prsního implantátu. Prsa jsou pevně fixována, z operační rány vedou drény, které odvádějí nadbytečnou tekutinu. Bolest se tiší analgetiky podle doporučení lékaře. Prsa jsou oteklá a můžou se objevit modřiny. Drény se nejčastěji odstraní druhý den po operaci a žena může být propuštěna do domácího ošetřování. K uzavření rány se většinou používají samovstřebatelné stehy, a proto není nutné dostavit se k jejich odstranění. První týden po operaci doporučujeme klidový režim, v dalším týdnu je možné začít s lehkou kancelářskou prací. K běžným fyzickým aktivitám je možné se vrátit za měsíc až šest týdnů, stále je však nutné dávat pozor na zatěžování prsních svalů. Mnoho žen si neuvědomí, že do toho patří i zvedání malých dětí. Jizvy je třeba dlouhodobě chránit před sluncem krémy s vysokým ochranným faktorem. Elastickou podprsenku je třeba nosit přesně podle doporučení lékaře, nedodržení tohoto doporučení může mít velmi negativní vliv na konečný výsledek.

VÝSLEDEK OPERACE

Zvětšení prsou kombinací prsních implantátů a vlastního tuku je trvalé. Může se stát, že objem tuku lehce poklesne, tuk lze však doplnit, obvykle se to dělá nejdříve po třech měsících od posledního ošetření. Prsa po zákroku vypadají pevně a mladistvě, nicméně na ně dál působí věk a gravitace. V průběhu času tedy můžou poklesnout. V takovém případě je lze upravit modelací.

Cena

Konečná cena zvětšení prsou vlastním tukem bude stanovena po osobní konzultaci s lékařem naší kliniky. Částky uvedené v našem ceníku jsou proto pouze orientační.

OBJEDNEJTE SE K NÁM

* označuje povinné položky

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right