Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Odstranění chrápání (periferní obstrukční spánkový syndrom)

Skutečně efektivní a dlouhodobé řešení vašich problémů spojených s chrápáním. Bez vlivu na polykání či změnu hlasu.
Chrápání. Odvěký zdroj rozporů v manželských ložnicích. Chrápání sice není konec světa, přesto dokáže zhoršit váš spánkový režim, připravit vás o cennou energii a svou daň si vybrat i na mezilidských vztazích. Zatímco jeden z vás nemůže kvůli hlasitým zvukům usnout vůbec, druhého zase nepravidelné zástavy dechu (tzv. apnoické pauzy) a celkově ztížené dýchání často budí. Vyzkoušeli jste už různé alternativy, které by měly chrápání pomoci předcházet, a to včetně omezení alkoholu, spánku na boku nebo redukce hmotnosti, ale bohužel nic z toho nezabírá? Pak by pro vás mohl být tím správným řešením jednoduchý chirurgický zákrok, díky kterému svůj problém s chrápáním jednou pro vždy vyřešíte.
Chrápání je v mnoha případech spojeno s nadváhou, proto doporučujeme absolvovat konzultaci u našeho výživového specialisty k případnému stanovení vhodného režimu úpravy hmotnosti. Rovněž důležitá je spolupráce s naším fyzioterapeutem a partnerskými kondičními specialisty. Po úpravě hmotnosti vás náš ORL specialista a plastický chirurg budou informovat o vhodném načasování dalších procedur, operací a plánu dlouhodobé terapie.

Co zákrokem získáte

- klidné noci bez rušivých hlasitých zvuků
- už žádné zástavy dechu, které vedou k trhavému probouzení
- volné dýchání jak dutinou ústní, tak nosem, které oceníte zejména ve fázi usínání

Před operací

Před každou operací je nutná osobní konzultace s odborníkem ORL, případně vyšetření ve spánkové laboratoři. Před samotnou operací pravdivě informujte svého ošetřujícího lékaře o svých onemocněních, lécích, které užíváte, i alergiích.
Protože každá operace představuje pro lidský organizmus zátěž, je vhodné po poradě s naším výživovým specialistou zařadit do jídelníčku cca jeden týden před vlastním zákrokem některé potravinové doplňky, které dokážou urychlovat hojení.

RYCHLÉ INFO

Přestanete chrápat a váš spánek bude zase tichý a klidný.

Průběh operace

Chrápání lze vyřešit poměrně jednoduchým zákrokem, který se provádí za pomoci laserového paprsku. Stačí k němu jen lokální anestezie, jež je pacientovi tenkou jehlou aplikována přímo do měkkého patra. Doba výkonu obvykle nepřesáhne půl hodiny. Protože každý máme jinou míru dávivého reflexu, je potřeba výkon provádět na lačno.

Po operaci

Vlivem lokální anestezie, která odezní přibližně po 1 až 2 hodinách, můžete cítit jistý polykací diskomfort, proto nic nejezte, nepijte ani nekuřte. Krátkodobě doporučujeme zvýšenou hygienu dutiny ústní a úpravu pitného režimu i jídelníčku.

cena

Konečná cena odstranění chrápání bude stanovena po osobní konzultaci s lékařem naší kliniky. Částky uvedené v našem ceníku jsou proto pouze orientační.

MOŽNÉ KOMPLIKACE

Vzhledem k charakteru výkonu a použití laserového paprsku se komplikace objevují velmi vzácně.

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right