Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070
ABCLINIC ART & BEAUTY

FITNESS KOMUNITA

objednat konzultaci

Kulturistika, body fitness, bikini fitness a další podobné disciplíny kladou extrémní důraz na estetiku, především krásně vyrýsované, symetrické tělo s dokonalými proporcemi.  Symetrická silueta, širší kulatá ramena, pevná ňadra, štíhlý pas, vyrýsované bříško, kulatý zadeček, osvalená stehna. Přitom fitnessky a fitnessáci nejsou jen porcelánové panenky ve výloze, pravidelně cvičí, zatěžují svaly a jejich tělo musí leccos vydržet.

Lze vůbec docílit takových proporcí?

Plastická chirurgie, pokud se provede správně s ohledem na fitness aktivitu, může pomoci. Na rozdíl od běžných operací u necvičících je však třeba metody přizpůsobit velmi specifické fyziologii této skupiny klientů, aby vypadali před publikem a porotou skvěle, i když nechají naplno hrát své svaly.

Zvětšení prsou u žen

Jedná se o jednu z nejvíce požadovaných operací u fitness. Důvodem je to, že tyto ženy pravidelně intenzivně cvičí a jejich tělo prochází přísnými dietami, které drasticky ovlivňují právě oblast prsou. Zadeček, pas, bříško, paže i stehna lze vytrénovat, ale prsa se naopak hubnutím zmenšují. Tím trpí souměrnost postavy, která je součástí hodnocení porot při soutěžích.

Ve fitness je proto plastika prsou zcela běžným zákrokem a jedná se téměř o profesionální samozřejmost.

Zároveň představují prsa jedinou oblast, kde jsou u fitness tolerovány implantáty.

Specifika augmentace prsou u dívek a žen provozujících fitness aktivity

Existují mnohé mýty. Jedním z nich je, že anatomické implantáty vypadají vždy přirozeněji.  Je ovšem pravda, že i vhodně zvolený a správně umístěný kulatý implantát může dávat prsům přirozený tvar. Naopak u anatomických implantátů v kombinaci s fitness hrozí riziko rotace implantátu. Když dojde k pootočení např. o 45 stupňů, je to při pohledu ze strany při prezentaci vidět. U rotace více než 90 stupňů je výsledek katastrofální.

Dalším mýtem je, že implantát pod svalem je méně nápadný a výsledek je trvalejší. To také neplatí. Ve chvíli, kdy u děvčat, která provádějí bikini fitness, dojde k uvolnění svalu a ten přestává do značné míry plnit svou funkci. Navíc v jejich případě implantát umístěný pod sval znamená rychlejší degradaci výsledku – při zatnutí svalu může dojít k posunu implantátu. Stejně tak, když předvádí fitnesska na pódiu pózu, sval napne, vzniká při uložení implantátu pod sval v oblasti hrudníku poměrně široká mezera.

Proto je třeba u žen, které se věnují fitness, dbát kromě výběru správného implantátu obzvláště i na jeho vhodné umístění.

Gynekomastie neboli mužská prsa

– na co je třeba dát pozor u fitness?

Gynekomastie je jednostranné nebo oboustranné zvětšení prsní žlázy u mužů. Někdy k tomu dochází z nepřirozeně vysoké hladiny estrogenu, ženského hormonu. S prvním příznakem zvýšené hladiny estrogenu se setkáváme u mužů již v období puberty, při hormonální nerovnováze.

Stav, při kterém na hrudníku mužů zbytňuje tukové těleso a mléčná žláza, je však možné vidět i u fitness trenérů nebo sportovců. Změna tvaru prsou nebo zbytnění prsní žlázy je možné odstranit chirurgicky, případně v kombinaci s liposukcí.

Gynekomastie se vždy provádí podle individuálních potřeb klienta a v závislosti na velikosti žlázy, množství tukové tkáně v oblasti prsou i pružnosti kůže.

Liposukce nebo Liposculpturing

– jaký je mezi tím rozdíl?

Při liposukci dochází k odsátí přebytečného tuku z lokálních partií těla. Mohou to být boky, bříško, stehna, paže nebo tzv. love handles. Tam, kde kromě odsátí tuku pomáháme dotvarovat, domodelovat svaly, aby působily vyrýsovaněji, hovoříme o tzv. liposculpturing. Je to metoda výrazně náročnější, provádí se pomocí vibrační liposukce, tzv. PAL (Power assisted liposuction), většinou v celkové anestezii. Pro mnohé může znamenat výraznou pomoc při optimalizaci postavy, avšak je třeba počítat s vyššími náklady.

Proč ABClinic Art & Beauty specializujeme na plastické operace pro fitness community?

Naši odborníci, plastičtí chirurgové, se k těmto specifickým operacím dostali přes jednotlivce, kteří v minulosti prošli jinde operací prsou nebo liposukcí, avšak tak, že výsledek nevyhovoval jejich fitness aktivitě a dispozicím. Povedlo se nám těmto klientům vyjít vstříc a operovat je tím způsobem, že výsledek odpovídal nejen jejich požadavkům, ale ocenili jej i porotci soutěží, kterých se naše klientky a klienti účastnili. Díky tomu mnohé naše klientky docílily i velkých mezinárodních úspěchů, na což mělo neskromně vliv i to, že jsme použili jinou techniku, jiné metody a postupy než ty standardně používané. Proto se na nás obracejí další a další členové fitness community, kterým záleží na dokonalém výsledku.

Jsi fitnesska nebo fitnessák? Máš zájem o konzultaci?
Ozvi se nám, rádi s tebou probereme možnosti.

* označuje povinné položky

JAK SE K NÁM DOSTANETE

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right