Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Chirurgické řešení zvětšení šourku (Plastika hydrokély)

Hydrokélou rozumíme nahromadění tekutiny v obalech varlete. Může být jednostranná, ale i oboustranná. Dochází tak ke zvětšení objemu šourku, které bývá ve většině případů nebolestivé, jindy bývá provázené tahavou bolestí vystřelující do třísla. Nejčastějším důvodem pro operační řešení jsou nepříjemné tlaky a bolesti, dále velikost a asymetrie šourku.

Výkon probíhá v celkové anestezii. Doba zákroku je 30–45 minut.

Z drobného řezu na postižené straně šourku se operatér dostane do dutiny skrota, varle i s obaly se uvolní a přebytečná tekutiny z obalů se vypustí. Následně se upraví obaly tak, aby již k hromadění tekutiny nedocházelo. Poté se varle uloží zpět do dutiny šourku a rána se po vrstvách sešije. Kůži šijeme jednotlivými samovstřebatelnými stehy. Po zhojení je jizva pouze minimálně patrná.

Bezprostředně po výkonu se běžně objevuje otok šourku (většinou tím větší, čím větší byl jeho objem před výkonem). Otok postupně v průběhu několika týdnů mizí a objem šourku se zmenšuje. Mezi možné komplikace patří vznik hematomu (krevní sraženiny) v šourku. Drobný hematom se sám vstřebá, větší je třeba ošetřit drenáží. Minimálně týden je vhodné dodržovat klidový režim s podkládáním a chlazením šourku. Celková doba hojení je přibližně 4 týdny.

ceník

OBJEDNEJTE SE K NÁM

* označuje povinné položky

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right