Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Jizvy

Disponujeme nejmodernějšími přístroji pro řešení jizev.
Zhojení tkáně jizvou může být esteticky i funkčně velmi nepříjemnou záležitostí. Svému nositeli jizvy působí řadu psychických frustrací a mohou vést k pocitům méněcennosti. Na začátku vzniku jizvy obvykle stojí poranění, chirurgický zákrok nebo onemocnění kůže, jakým je například akné. Naštěstí estetická medicína disponuje v současnosti celou řadou možností jak problém s jizvami řešit. Žádná jizva sice nejde odstranit úplně, ale lze ji udělat velmi nenápadnou. Obecně u jakékoliv jizvy platí – čím dříve ji začnete řešit, tím lepšího výsledku dosáhnete.

RYCHLÉ INFO

Oploštění a zesvětlení vystouplých jizev, včetně léčby keloidů.
Efektivní řešení jizev po akné či planých neštovicích.
Bohaté zkušenosti a kombinace nejmodernějších postupů pro co nejlepší efekt.

Vznik jizvy

Budu mít jizvu, nebo ne? To je velice častá otázka, na kterou se nedá jednoduše odpovědět. V ideálním případě se poraněná oblast zhojí zcela bez následků, často se ale tkáň hojí méněcenným procesem, kdy je rána postupně nahrazovaná vazivem a tvoří se jizva. Vliv na vznik jizvy má řada faktorů – počínaje kvalitou kůže a podkoží, hloubkou a typem zranění, přes kvalitu prvotního ošetření, schopnost těla regenerovat se, až po celkový životní styl. Roli sehrávají také nejrůznější onemocnění, například cukrovka, infekce nebo alergie.

Typy jizev

Hypertrofická jizva

Hypertrofická jizva vzniká nadměrnou tvorbou vaziva při hojení. Vystupuje nad okolní tkáň, působí neesteticky a navíc může činit i řadu funkčních potíží. Například pokud se nachází v místě ramínka od podprsenky nebo švu prádla. Hypertrofické jizvy lze díky estetické medicíně výrazně zmenšit, oploštit a zesvětlit. Používáme k tomu velmi moderní lasery (doplnit), uplatňují se také tlakové masáže a v některých případech může lékař navrhnout jizvu odstranit chirurgicky. To je vhodné především při zranění s neostrým okrajem, kdy je jizva široká a „rozšklebená“. Po jejím odstranění sice znovu jizva vzniká, ale precizní prací chirurga je tenčí a podstatně méně nápadná. 

Keloidní jizva

Může se také stát, že tkáň v oblasti zranění se zajizvuje až tak, že vazivo přesahuje okraje rány a jizva svými cípy vybíhá do okolí. Tyto jizvy se nazývají keloidní a právě přerůstáním do okolí se liší od hypertrofických jizev. Keloidy mají obvykle červenou nebo nafialovělou barvu a jsou pro své nositele velmi nepříjemnou záležitostí. Příčina vzniku keloidů není přesně známá, zvažují se genetické faktory, ale i některé mechanismy hojení a typ a množství kožního mazu. Keloid se může vytvořit nejen v důsledku zranění, ale také po chirurgickém zákroku, očkování nebo dokonce i po bodnutí hmyzem. Pokud se u vás v minulosti objevil keloid, je důležité o tom informovat lékaře, i případná plastická operace se může tímto typem jizvy zhojit a přinést tak více škody než užitku.

V léčbě keloidů se užívají intralezionální kortikosteroidní injekce, kdy se přímo do postiženého místa aplikuje kortikosteroid, který vede ke zmenšení jizvy. Dále se skvěle uplatňují lasery, stejně jako hypertrofickou jizvu lze někdy i keloid odstranit excizí a následně podpořit hojení tkáně tak, aby keloid znovu nevznikl.

Hypotrofická jizva

Tyto jizvy jsou na rozdíl od hypertrofických nebo keloidních jizev vtažené dovnitř, pod úroveň okolní tkáně. Často vznikají po akné nebo prodělaných planých neštovicích, může se tak ale i zhojit běžné zranění. Úspěšnost léčby hypotrofické jizvy je značně ovlivněna její hloubkou. Vynikající výsledky přináší metoda IPL, která pracuje se širokospektrálním polychromatickým světlem. Velmi efektivní je také subcize jizev, kdy se tenkou jehlou proseknou vlákna, která poškozenou kůži vtahují dovnitř. Ideální je na subcizi navázat kožními výplněmi, které propadlinky vyplní. Zlepšení přináší také jehličkování, mezoterapie nebo plazmaterapie, které podpoří regeneraci kůže a zjemní její strukturu.

OBJEDNEJTE SE K NÁM

* označuje povinné položky

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right