Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

IPL – Ošetření intenzivním pulzním světlem

Jako jediní v ČR používáme k ošetření pulsním světlem Cellec V systém.
Terapie IPL, nebo-li ošetření intenzivním pulsním světlem, je neinvazivní léčebná metoda, která řeší řadu kožních problémů. Působí v hlubších vrstvách kůže, kde se nacházejí cévy, pigmentové buňky a kolagenní vlákna. Využívá se proto k omlazení pleti, odstranění nežádoucích pigmentací, cévek i k zabránění růstu chloupků. Ošetření je zcela nebolestivé.

RYCHLÉ INFO

Ideální metoda na pigmentové skvrny, strie a rozšířené žilky.
Podporuje tvorbu kolagenu a elastinu, čímž se vyhlazují vrásky.
Zabraňuje opětovnému růstu chloupků.

Cellec V systém

K ošetření intenzivním pulzním světlem používáme unikátní Cellec V systém společnosti Jeisys, který disponuje devíti vyměnitelnými filtry s vlnovou délkou přesně určenou pro konkrétní problém a typ pleti. Můžeme tak přesně zacílit na cévní léze, pigmentové skvrny, akné či odstranit chloupky.
Systém funguje na principu širokospektrálního světelného výboje, liší se tedy od laseru vlnovou délkou a zasahuje větší plochu.

Pro koho je metoda IPL určená?

Pulzní světlo je vhodné pro osoby, které trápí pigmentové skvrny, akné a jizvy po akné, onemocnění zvané růžovka (rosacea), strie a cévní léze jako jsou metličky nebo pavoučkové žilky. Pulzním světlem lze také zamezit růstu chloupků. Metoda je kontraindikovaná u některých onemocnění, jako je například epilepsie nebo u aktivních kožních problémů typu opar. Ošetřit lze nejen tvář, ale i krk, hrudník, záda a končetiny.

Příprava na ošetření

Lékař nejprve zhodnotí problém a to, zda je ošetření pulzním světlem ideální metodou pro daný problém, je důležité informovat jej o celkovém zdravotním stavu a případných onemocněních. Během konzultace, která může být spojena s prvním ošetřením, lékař také navrhne počet nezbytných opakování. Obvykle to bývají čtyři a více sezení. Přibližně čtyři týdny před ošetřením doporučujeme vyhnout se přímému slunečnímu záření a soláriu, pokožka by neměla být opálená. Z tohoto důvodu také po tuto dobu nepoužívejte ani samoopalovací krémy. Pokud chceme zabránit růstu chloupků, neměla by se ošetřovaná oblast depilovat voskem ani strojkem, chloupky by v době ošetření měly mít délku cca 0,5mm.

Průběh ošetření pulzním světlem

IPL je neinvazivní, zcela nebolestivá metoda, není proto nutná žádná anestezie. Během ošetření má klient na očích ochranné brýle. Ošetřená plocha je natřena gelem a následně se přejíždí speciální hlavicí vydávající intenzivní světlo. To proniká do hlubších vrstev kůže, aniž by jakkoliv poškodilo její  svrchní vrstvu. Klient může ošetření vnímat jako tlak molitanovým míčkem. Díky tomu, že námi používaný systém Cellec V světelné paprsky naprosto přesně filtruje, záření nepoškodí tkáně a buňky sousedící s ošetřovaným místem. Ošetření v závislosti na rozsahu zabere cca 20 až 60 minut.

Po ošetření IPL

Po ošetření pulzním světlem se může objevit lehké zarudnutí kůže, které lze zmírnit aplikací speciálního roztoku. Návrat k běžným aktivitám je možný prakticky ihned. Po dobu šesti týdnů je nutné vyhýbat se slunění a i nadále pak ošetřovanou oblast chránit krémem s vysokým ochranným faktorem. Pokud se objevily modřinky související s poškozením drobných cévek, vymizí během několika dnů. Lze je překrýt šetrným make-upem.

Přetrvání výsledku použití IPL

Výsledky omlazení pleti pulzním světlem přetrvávají dlouhodobě, je však třeba mít na mysli, že ošetření nezabraňuje dalším projevům stárnutí. Metodu lze po dohodě s lékařem kdykoliv zopakovat. V případě odstranění chloupků jich trvale mizí až 85%, nově vyrůstající chloupky jsou světlejší a jemnější. Metličky, pavoučkové žilky či pigmentové skvrny jsou odstraněny trvale.

OBJEDNEJTE SE K NÁM

* označuje povinné položky

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right