Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Intralezionální aplikace kortikosteroidů jako léčba keloidů, cystického akné, jizev apod.

Naši vysoce erudovaní odborníci pečlivě posoudí efektivitu intralezionálních injekcí u vašeho problému.
Intralezionální kortikosteroidní injekce se v medicíně používají k léčbě řady onemocnění. V dermatologii je to především terapie keloidů, cystického akné, řešení výpadků pigmentace, léčbě některých typů lupénky apod. Účelem této léčby je dosáhnout vysoké koncentrace léku v postiženém místě a současně minimalizovat jeho systémové vstřebávání, které by mohlo mít nežádoucí účinky.
Formou intralezionálních injekcí se podává řada preparátů, nicméně v dermatologii mají nejširší využití deriváty triamcinolonu a betamethasonu. Dávka injekce závisí na typu a velikosti léze a na závažnosti onemocnění. Interval podání je ovlivněn reakcí na předchozí dávku. Tento druh ošetření se používá buď samostatně, nebo v kombinaci s dalšími terapeutickými postupy.

RYCHLÉ INFO

Účinná terapie keloidů, cystického akné a jizev.
Osvědčená metoda užívaná v klinické dermatologii od 50. let.
Navrhneme kombinaci metod pro maximální zmenšení jizev.

Pro koho je ošetření vhodné?

Rozhodnutí o intralezionální léčbě dělá lékař na základě velmi pečlivého posouzení konkrétního problému či onemocnění. Zhodnotí efekt dosavadní léčby jinými prostředky, případně navrhne kombinaci intralezionálních injekcí s další terapií.

Příprava na intralezionální injekce

Ošetření není náročné a nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu. Lékaře je třeba informovat o celkovém zdravotním stavu a případných onemocněních. Měl by také vědět, zda jste v minulosti intralezionální injekce podstoupili, jakou jste na ně měli reakci a jaký efekt přinesly.

Průběh ošetření

Procedura trvá 5 až 30 minut a je jen minimálně bolestivá. Lékař ošetřované místo nejprve pečlivě očistí a zdezinfikuje a následně injekčně aplikuje léčebnou látku do místa poškození.

Po ošetření

Bezprostředně po ošetření je možné vrátit se do běžného života. Ošetřovaná oblast by se však neměla škrábat a třít, ani vystavovat přímému slunci. V závislosti na závažnosti onemocnění a na efektu patrného po první aplikaci je možné, že lékař doporučí ošetření několikrát zopakovat.

Výsledek ošetření

Po aplikaci kortikosteroidů do léze je blokovaný nadměrný růst vaziva a dochází k jejímu stažení. V některých případech se podaří jizvu nebo keloid udělat minimálně nápadnou, někdy lékař navrhne další typy ošetření, například pomocí přístroje Ultracel či sytému Cellec V.

OBJEDNEJTE SE K NÁM

* označuje povinné položky

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right