Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Hyperpigmentace

Díky kombinované péči u nás dosáhnete výrazného zesvětlení hyperpigmentací.
Tmavé pigmentové skvrny na kůži bývají různého rozsahu, od droboučkých pih až po velké slévající se mapy. Zvláště u velkých pigmentací mohou být skvrny vnímány jako značný estetický problém. Tyto skvrny vznikají v důsledku hormonálních změn, například v těhotenství, působením slunce nebo vlivem věku. Mohou se vyskytovat kdekoliv, největší potíže činí na viditelných částech těla, tedy například na obličeji, krku, dekoltu či rukou, kde často prozrazují věk dotyčného. Na naší klinice kombinujeme řadu metod, které vedou k radikálnímu zesvětlení hyperpigmentací.
Objednat konzultaci ZDARMA

RYCHLÉ INFO

K řešení hyperpigmentací používáme unikátní přístroje Tri-Beam a systém Cellec V.
Peelingy a kosmetiku pro zesvětlení skvrn připravujeme pro každého klienta individuálně.
Zajišťujeme komplexní péči o stárnoucí pleť s důrazem na prevenci vzniku hyperpigmentací.

Jak vznikají pigmentové skvrny?

Hlavní roli v tvorbě hyperpigmentací hrají melanocyty, tedy buňky kožního barviva. Ty určují, jak tmavá bude naše pleť. Melanocyty se aktivují slunečním zářením, a čím více slunce působí, tím je jejich aktivace větší. Podíl na tvorbě skvrn má samozřejmě i životospráva a péče o pleť. Tvorbu hyperpigmentací může někdy zapříčinit i celkové onemocnění, proto doporučujeme pravidelné preventivní prohlídky u lékaře. I u drobných hyperpigmentací je třeba dbát na změnu barvy nebo tvaru pihy, případně její zarudnutí. Ty můžou signalizovat zdravotní riziko a je důležité nechat pihu zkontrolovat lékařem.

Jak se hyperpigmentací vyvarovat?

Tvorbě tmavých pigmentových skvrn zcela zabránit nelze, je ale možné jejich výskyt a velikost omezit. Především je nutné chránit kůži před slunečním zářením krémem s vysokým ochranným faktorem. Důležitý je taky přísun vitaminů a minerálů ve stravě a péče o celkový zdravotní stav.

Kosmetika

Do boje s pigmentovými skvrnami se můžete pustit sami – doporučujeme vyzkoušet séra se zesvětlujícím účinkem, ideálně připravená individuálně na míru. Proto na naší klinice používáme pro každého klienta přesně namíchané krémy od společnosti Universkin. Obecně mohou tyto přípravky obsahovat chmelový extrakt, který má vliv na syntézu melaninu, nebo vitamin C, který má též zesvětlující účinek a navíc sjednocuje barevný tón pleti. U skvrn podmíněných věkem je vhodné sáhnout po anti-aging krému, který obsahuje směs látek ovlivňujících tvorbu hyperpigmentací a vrásek současně.

Pomoc lékaře

Estetická dermatologie má řadu možností jak s pigmentovými skvrnami pracovat. Doporučujeme individuálně zvolený chemický peeling, který odstraní odumírající vrstvy buněk a zasáhne do buněčného metabolismu. K zesvětlení skvrn je většinou potřeba 3 až 5 ošetření. Další účinnou metodou je mezoterapie, přičemž mezoterapeutické sérum by mělo obsahovat zesvětlující látky, například ultračistý vitamin C nebo aktivátory metabolických procesů v buňce, které napomáhají k vyvážené tvorbě barviva. Výrazně zesvětlit hyperpigmentace můžeme také přístroj PLASMATEC  který pracuje s frakční plazmou, pomocí pulsního světla Cellec V  nebo s využitím laserového přístroje Tri-Beam  který dokáže odstranit nejen hyperpigmentace, ale poradí si i s tetováním.

OBJEDNEJTE SE K NÁM

* označuje povinné položky

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right