Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Akné

Jediní v ČR používáme k odstranění akné unikátní přístroj AcGen.
Akné je onemocnění kůže, s kterým se setkávají nejen teenageři v období puberty, ale může přetrvávat až do pozdního věku. Jedná se o zánětlivé neinfekční onemocnění, kdy se tvoří drobné zanícené pupínky, nejčastěji na obličeji, krku, ramenou a zádech. V případě, že se akné včas a správně neléčí, může zanechávat rozsáhlé jizvy a způsobovat tak řadu psychických obtíží.

RYCHLÉ INFO

Vysoce individualizovaná péče pro co nejlepší výsledek.
Bez doplňkové farmakologické léčby.
Efektivní řešení jizev po akné.

Proč akné vzniká?

Ke vzniku akné dochází z důvodu ucpání mazových žláz uložených v kůži. Většinou je na vině zvýšená tvorba kožního mazu, který vývod ucpe, a maz nemůže odtékat. Roli hrají hormonální změny, genetika, poruchy odlučování kůže a bakterie a kvasinky, které mohou vyvolat infekci. V některých případech se může infekce šířit dále do hloubky a dochází k tvorbě cyst, z kterých následně vznikají jizvy. Akné výrazně ovlivňuje strava, konzumace alkoholu a kouření, může je zhoršit používání nevhodné kosmetiky nebo užívání některých léků.

Průběh akné

Akné může mít u každého člověka jiný průběh. Velmi mírná forma se projevuje černými tečkami a občasnými pupínky, při správné péči se vyhojí bez následků. Pokud se však objeví středně těžká nebo těžká forma s velkým výsevem zanícených pupínků a červených zatvrdlých míst, kvalitní hygiena kůže už nestačí. V kůži se tvoří cysty, které spontánně praskají a zanechávají hluboké, většinou vtažené jizvy. U některých druhů akné dochází k celkovému zhrubnutí a zbytnění kůže.

Péče o pleť při akné

Při péči o pleť s akné je třeba mít trpělivost a realistická očekávání. Základem péče je dokonalé čištění pleti, úprava životosprávy, ochrana kůže proti vnějším vlivům. Velkou roli hraje správná, nejlépe individuálně na míru připravená kosmetika. Ve středně těžkých a těžkých případech je vhodné péči o kůži s akné svěřit do rukou odborníka. Při léčbě Akné je důležitá vytrvalá péče, která by měla stát na důkladné diagnostice a měla by být přizpůsobená individuálním potřebám. Proto pro léčbu akné necháváme svým klientům připravovat krémy od společnosti Universkin.

OBJEDNEJTE SE K NÁM

* označuje povinné položky

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right