abclinic_banner_rozhovor-s-matej-patzelt.jpg

„Baví mě trpělivá práce“
Rozhovor s plastickým chirurgem MUDr. Matějem Patzeltem, Ph.D.

Co Vás ovlivnilo pro cestu k plastické chirurgii, estetické medicíně a rekonstrukční plastice?

Že půjdu studovat medicínu jsem se rozhodl už v 8. třídě na osmiletém gymnáziu, když jsme v biologii probírali lidské tělo. K plastice jsem se dostal až v průběhu studia medicíny. Vždycky mě bavilo něco opravovat, protože se mi líbí jemná trpělivá práce, a to vše v plastice nacházíme. Je to jediný obor medicíny, kdy doopravdy něco nového vytváříme a rekonstruujeme, většinou doslova z ničeho.

V plastice mě ovlivnilo mnoho zkušených chirurgů, od profesora Sukopa, přes profesorku Duškovou, která mě naučila rekonstrukce obličeje, až po paní Zárubovou, od které jsem se naučil rekonstrukce prsů. V estetické chirurgii, která k plastice patří, mě nejvíce naučila paní dr. Zárubová a dr. Payer.

Vaše zkušenosti uplatňujete v mnoha plastických operacích, včetně nejvíce poptávané, a to je augmentace. Ale, operace prsou zahrnují mnoho podob. Jaký je vlastně rozdíl mezi klasickou augmentací s implantáty a augmentací s modelací?

Augmentace prsou je prosté zvětšení prsou nejčastěji pomocí implantátů. Je vhodné u žen, která mají pevnější prsa, a tudíž není potřeba vysunout bradavku s dvorcem výše.

Augmentace s modelací zahrnuje vlastně dvě operace v jedné. Zároveň totiž zvětšujeme prsa, odstraňujeme přebytečnou kůži a vysouváme bradavku a dvorec výše. Prsu tak navrátíme jeho tvar a pevnost. Je vhodná u žen, která mají nejen povolená prsa, ale často prázdnější prsa, kdy bradavka je většinou pod úrovní podprsní rýhy.

Pro koho je vhodná modelace prsou a kdy má smysl podstoupit jen modelaci bez implantátů?

Modelace prsou je operace, kdy odstraňujeme přebytečnou kůži u povolených prsou a vysouváme bradavku a dvorec výše. Je vhodná u žen, které kojením nebo velkou ztrátou hmotnosti ztratily objem prsů a zůstala povolená kůže. Tu během operace odstraníme a prsům vrátíme tvar a pevnost. Pokud není žena spokojená s velikostí svých prsou, pak je vhodné modelaci doplnit ještě o zvětšení prsů, a to buď implantátem, nebo vlastním tukem. Je však vždy důležité osobně s operatérem probrat všechny možnosti a navrhnout optimální řešení!

A co když ženy po porodu řeší nejen prsa, ale i bříško? Kdy je na to vhodná doba?

Na konzultaci je vhodné přijít cca 6 měsíců po ukončení kojení a zároveň, pokud mají těch 6 měsíců stabilní váhu, se kterou jsou spokojené. V tu chvíli je možné již naplánovat operaci – ideálně Mommy Makeover, tedy operaci, kdy provedeme modelaci prsů a abdominoplastiku. Můžeme je doplnit ještě eventuálně o augmentaci prsou a liposukci. V indikovaných případech lze všechny tyto výkonu provést najednou.

Je důležité, aby se každá žena cítila ve svém těle spokojeně. Plastická chirurgie tyto možnosti nabízí, záleží na chirurgovi, aby nejen vyhověl klientce, ale také jí nabídl to nejvhodnější řešení.

Více o dr. Patzelt: abclinic.com/nas-tym/matej-patzelt

Video

Před / Po

Slova našich klientů
  • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

    ABClinic Art & Beauty
    ABClinic Art & Beauty Klinika
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.