abclinic_aktuality_rozhovo_mudr-satankova-a-klientka-barbora

Rozhovor s MUDr. Věrou Šatánkovou a naší spokojenou klientkou Barborou

Připravili jsme si pro vás rozhovory s plastickým chirurgem a klientkou Barborou, která podstoupila v naší klinice augmentaci prsou kvůli asymetrii. Inspirujte se jejím příběhem a najděte si čas pro sebe!

Splnila jste si transplantací prsou svůj sen?
Ano, splnila! Přiznám se, že jsem měla vždy krásná prsa, ale k tomu i nějaké to kilo navíc. Začala jsem se intenzivně věnovat fitness, kdy šla kila dolů, ale s nimi šla dolů i prsa a sebevědomí. Zatoužila jsem mít opět krásné a pevné poprsí.

Proč jste si vybrala paní doktorku Šatánkovou?
V listopadu jsem na internetu narazila na novou kliniku ABClinic a mezi lékaři mne zaujala právě ona. Působila velmi sympaticky a získala si mne už prostřednictvím videí. Měla jsem z ní zkrátka okamžitě skvělý pocit. Při osobním setkání v rámci konzultace jsem byla tak nadšená, že jsme se rovnou domluvily na předoperačním vyšetření i na operaci, která následovala během pár dní.

Jaké implantáty jste si vybrala a jaký způsob jejich uložení jste zvolila?
Vybrala jsem si implantáty MOTIVA Round profil Full a vpraveny byly pod žlázu. Obojí mi doporučila paní doktorka. Už při konzultaci jsem se dozvěděla, že právě tyto implantáty jsou velmi elastické, a i ty větší lze vložit z velmi malého řezu, takže mám jen malou jizvu. Navíc zaručují přirozený vzhled.

Jak vnímáte reakci okolí před a po?
Troufám si říct, že se můj nový dekolt všem líbí. Spousty žen se mne ptají na hodně detailů ohledně operace a implantátů. A muži? Ti stále obdivují. 🙂

Jste spokojená s výsledkem?
S výsledkem jsem moc spokojená. Také jsem šťastná, že jsem natrefila na MUDr. Šatánkovou a rozhodla se podstoupit operaci právě u ní. Je to nejlepší paní doktorka a s radostí ji doporučím dál.

Co byste doporučila ženám, které nad operací a zvětšením prsou přemýšlejí, ale zatím nesebraly odvahu?
Určitě bych jim doporučila sebrat odvahu a zajít na konzultaci. Jen tak jim může paní doktorka vše vysvětlit a ukázat. Není to závazné a můžete se v klidu rozhodovat, nikdo na vás nijak termínově netlačí. Sama jsem měla strach, ale představa, že budu mít větší sebevědomí a budu se sebou spokojenější, mne přesvědčila. Své rozhodnutí bych neměnila.

Máte nějaký další sen, nad kterým přemýšlíte, co se estetiky nebo plastické chirurgie týká?
Ano. Už delší dobu přemýšlím ještě nad jedním zákrokem, ale ten si nechám pro sebe.

Děkujeme Báře za rozhovor i svolení s publikací včetně fotogalerie!
Prezentováno se svolením klientky Barbory.

Nápadně asymetrická ňadra vyřeší plastická operace
Klientka Barbora za mnou přišla s problémem, který trápí mnoho žen, a to je asymetrie. Použila jsem kvalitní implantáty zn. Motiva (320 ml), které jsou schválené pro medicínské použití. Zvolila jsem rozdílnou velikost na každou stranu. Každá prsa jsou asymetrická, ale některá jen mírně, tam pak nesouměrnost neřeším rozdílnými implantáty. Avšak při nápadnější asymetrii používám odlišné implantáty na každou stranu, a to z důvodu její korekce. U Barbory jsem použila kulaté implantáty, vysoký profil, vlevo 400 cc a vpravo 375 cc. Vzhledem k tomu, že klientka měla již lehce povolená prsa, byl implantát umístěn pod žlázu.

Co by měla vědět každá žena, která touží po krásnějším dekoltu?
Především to, zda je spokojena s velikostí prsou a touží nejen po jejich pozvednutí, ale i po zvětšení. Pokud je spokojena s velikostí, pak postačí modelace prsou, tedy zvednutí a vymodelování prsou, čímž se vytvoří mladistvý tvar. Pokud jsou prsa víceméně na správném místě a je třeba pouze dodat objem, pak používáme silikonové implantáty pro jejich zvětšení. Můžeme použít i tuk, ovšem jen za podmínek, že ho klientka má na těle dostatek a je celkově zdravá. Také nesmí být kuřačka, a to ani vyléčená. Zvolit někdy lze oba postupy, tedy vložit implantát a okolí doplnit vlastním tukem.

Umí si plastická chirurgie poradit i s prsy nadměrných velikostí?
V případě obrovských prsou, tzv. gigantomastie, je na místě prsa zmenšit. Při redukční operaci prsou se současně s redukcí tkání provádí i modelace, to znamená zvednutí prsou a přesunutí tkání tak, aby se docílilo jejich mladistvého vzhledu. Často je nutno také zmenšit roztažený dvorec. Citlivost prsou a dvorců je přes veškeré úpravy zachována.

A jak operace probíhá? Odebere se tuková tkáň, žláza i přebytečná kůže. Zajímavé je, že i s malým zbytkem prsní tkáně jsou klientky schopny kojit. Většinou však doporučuji k těmto typům operace přistupovat ve chvíli, kdy je klientka rozhodnuta již neotěhotnět. Neznamená to, že by případné těhotenství nebylo možné, ale je třeba počítat s tím, že po ukončení kojení mohou být prsa do určité míry opět povolená. Záleží na kvalitě kůže a velikosti změn během těhotenství.

Co rozhoduje při výběru velikosti prsních implantátů?
V první řadě je to představa klientky o velikosti prsou po operaci. Při zvětšení prsou vždy musíme vzít v úvahu, že konečná velikost je součtem velikostí vlastní tkáně prsou a přidané hmoty implantátů. Velmi často dělám před operací 3D vizualizaci, aby klientka viděla stav před a po operaci. Jedná se o speciální program, který dokáže nasimulovat stav po operaci se zadanou velikostí implantátu. Klientka si tak dokáže lépe představit, jak bude konečný stav po operaci vypadat. Před operací má také možnost vidět vzorky reálných implantátů a zkusit si jejich měkkost a pohmatový pocit.

Způsobů uložení implantátu je několik, může si ho klientka zvolit sama?
Zda uložit implantát pod sval nebo pod žlázu, se s klientkou vždy konzultuje. Finální rozhodnutí závisí na stavu prsou. Obecně platí, že pokud jsou prsa volnější či povislejší, měl by být implantát uložen pod žlázu. Uložení pod sval v tomto případě často rezultuje po několika letech v takzvané dvojité prso. Musíme mít na paměti, že implantát má imitovat prsní žlázu a ta nikdy není pod svalem. Při umístění pod sval se vyskytuje mnoho nepřirozených jevů. Například je to souhyb svalu s implantátem – při zatnutí svalu implantát vyskakuje nahoru nebo se nepřirozeně chová při skákání a běhu, kdy je implantát pohmatově tvrdší, protože je stlačen pod svalem.

Avšak u klientek, kde je jen velmi málo vlastní tkáně, využívám sval ke krytí implantátu. To je jedna z mála výhod uložení pod sval. Bohužel na sociálních sítích stále koluje mnoho mylných představ, že uložení pod sval, bez ohledu na to, jak prso vypadá před operací, je výhodnější. Není to pravda. Proto doporučuji ponechat výběr na zkušeném plastickém chirurgovi. Jinak se dočkáte nechtěných reoperací.

Pokud žena zvažuje augmentaci neboli zvětšení prsou, kde má čerpat prvotní informace?
Obvyklé je získávání informací ze sociálních sítí, recenzí, já doporučuji zajít si kromě toho na několik konzultací, ideálně na dvě a více. Protože jde o něco, co vás bude provázet životem po mnoho let, finální rozhodnutí bude jen na vás. Musíte být vnitřně přesvědčená, že to jste vy, kdo chce podstoupit plastickou operaci.

S chirurgem si musíte také takzvaně sednout. Mít důvěru v to, že jde o zkušeného plastického chirurga a že se vám dostatečně věnoval. Desetiminutová konzultace není dobrou vizitkou lékaře. Nechte si poradit od toho, koho jste si vybrala, a nesnažte se naslouchat neodbornému názoru na základě „jedna paní povídala”. Já mám u svých klientek vždy na paměti jejich spokojenost, a to hlavně dlouhodobou, nejen pár měsíců po operaci. Proto chci, aby šly k operaci připravené. A v neposlední řadě doporučuji si nechat prsa před operací vyšetřit, ať už sonograficky, a pokud k tomu je indikace, pak i mamograficky. Mějte na paměti, že u estetických operací by se mělo implantovat do zdravých prsou, a tím co nejvíce předejít možným komplikacím.

Video

Před / Po

Slova našich klientů
  • Absolutní spokojenost, profesionální přístup, příjemné prostředí, kdo se rozhoduje mezi lékaři a klinikou, jednoznačně doporučuji a zejména paní dr. Věru Šatánkovou. S paní doktorskou jsem měla první zkušenost v roce 2002 a po dvaceti letech jsem se opět přesvědčila, že jsem si vybrala dobře. Marcela U.

    Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.