abclinic_gabris

Rozhovor s MUDr. Patrikem Gabrišem

Rozhovor s MUDr. Patrikem Gabrišem – novým lékařem v týmu DERMATOLOGIE ABClinic Art & Beauty.

Čím Vás zaujala estetická medicína?
Díky svému mladému vzhledu jsem k tomuto oboru inklinoval již v době studií a sledoval trendy v estetické medicíně. V době dokončení studií na medicíně mě velmi zaujalo, jak se v tomto odvětví každý rok prezentují nové postupy i přípravky. Začal jsem to víc sledovat a vzdělávat se. A to byl ten první krok.

Co byste doporučil klientkám, než se rozhodnou pro invazivnější zákrok?
Je vždy důležité začít brzy. Preventivně vždy pokožce dopřát kvalitní revitalizaci a regeneraci, k čemuž dobře slouží biorevitalizace nebo mezoterapeutické koktejly, které pleti dopřejí hydrataci, rozjasnění a tonizaci. Pro optimální výsledek je důležité dodržet vždy stanovené protokoly k dané metodě i časovou frekvenci ošetření dle potřeby pleti.

Specializujete se na injekční metody. Jaký je rozdíl mezi výplní s kyselinou hyaluronovou a botulotoxinem?
Každá metoda řeší konkrétní problém. Zjednodušeně řečeno, mimické vrásky mohou být statické nebo dynamické. Dynamické vznikají činností mimického svalu a aby nevznikaly, nebo abychom je preventivně eliminovali, doporučuji začít s aplikací botulotoxinu. Pokud se totiž neřeší, mohou se vrásky prohloubit a vzniknou tak vrásky statické, které můžeme také řešit, ale je to již výplněmi na bázi kyseliny hyaluronové. Ty mají za cíl vyplnit již vytvořenou vrásku.

Co byste doporučil mladým, nebo těm, které ještě nikdy na aplikaci výplně nebyly?
Pro mne je vždy důležité zjistit, co klientku trápí, zda jsou to vrásky kolem očí, suchá pokožka, nebo nesouměrnost rtů. Je důležité naslouchat klientům a zjistit, co jim vadí. Někdo může mít vrásky na čele a bere je jako součást své osobnosti a nevadí mu. Jiný má nosoretní rýhu nebo pokleslý ústní koutek a tomu například tento problém kvalitu života snižuje. Díky možnostem estetické medicíny jsme v dnešní době schopni korigovat a napravit tyto nedostatky a dodat člověku sebevědomí.

Kdy je vhodný věk na ošetření?
Od 25. roku se zpomaluje tvorba kolagenu, dochází ke změnám na obličeji, pokožka přichází o pružnost, elasticitu, obličej poklesává. Proto těmto klientům můžeme nabídnout, aby nestárli s věkem, který mají, a i když věk nezastaví, mohou stárnout vkusně.

Výplně jsou mezi mladými velkým trendem, nejvíce vyhledávají výplně pro kontury nebo zvětšení rtů, případně řeší asymetrie. Často poptávané jsou i nasolabiální rýhy, přidávají roky a po vyplnění jsou klientky velmi spokojené s výsledkem.

Samozřejmě, vždy jde o důvěru mezi lékařem a pacientem.

Video

Před / Po

Slova našich klientů
  • Stojí to za to! Bylo to poprvé, co jsem na obličeji udělala něco takového, takže jsem byla nervózní. Když jsem ale přišla, okamžitě jsem cítila, že jsem v dobrých rukou. Navíc mi řekl, že něco takového mému obličeji neudělá, což si myslím, že by neřekl každý doktor. Procedura byla bezbolestná a výsledek miluji! Každému, kdo něco takového plánuje, doporučuji! A já určitě přijdu znova!

    Dermatologie
    Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
ABClinic zákroky A→Z
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.