abclinic_banner_liftingove-nite-aptos-1

Liftingové nitě Aptos

Nejnovější nitě Aptos s kyselinou hyaluronovou

Více o zákroku zde.

Niťový lifting představuje úžasnou metodu napnutí a zpevnění ochabujících tkání v oblasti obličeje. Nabízí alternativu k chirurgickým zákrokům a jeho popularita neustále roste. Při niťovém liftingu se do hlubších tkání zavádějí a uchycují speciální nitě, které při správném umístění dokážou kůži zpevnit a napnout. Další výhodou niťového liftingu je, že používané nitě stimulují tvorbu kolagenu. Niťový lifting je šetrný ke tkáním obličeje – nezůstávají po něm viditelné jizvy a neodstraňuje se při něm žádná kůže.

Jedná se o rychlý zákrok (20–40 minut v závislosti na počtu zaváděných nití). První výsledky jsou patrné okamžitě a postupně se ještě zlepšují tím, jak se vytvářejí a dozrávají vlákna kolagenu a elastinu. Výsledky niťového liftingu mohou přetrvávat 18–24 měsíců, výjimečné i déle.

Jak zákrok probíhá a co při něm pacient cítí?

 • Lékař nejprve injekční stříkačkou šetrně aplikuje lokální anestetikum, aby pacient v průběhu zákroku necítil žádnou bolest. Po zákroku se mohou objevit drobné modřiny a mírný otok přetrvávající dva až tři dny. Tyto symptomy lze zmírnit přikládáním ledových obkladů.
 • Cílem zákroku není pouze provedení liftingu ochablé kůže, ale také nastartování procesu regenerace, při němž se v kůži začne tvořit kolagen, působící na pleť omlazujícím účinkem. Nitě mají obecně zpevňující účinek, napínají a rozjasňují pleť.

Nitě 3. generace s kyselinou hyaluronovou

Nitě se nyní vyrábějí i z materiálu P(LACL)HA, který má vylepšené složení zajišťující nové výhody pro pleť: ihned po jejich zavedení se zlepší elasticita a textura pleti.

 • Elastin
  Elastin je fibrilární protein, který je jednou z nejdůležitějších složek dermální mezibuněčné hmoty. Svou strukturou zajišťuje pružnost a elasticitu kůže a pleť vypadá díky tkáňové reakci (zvýšený obsah elastinu v dermis) mladší a svěžejší.
 • Kolagen
  Kolagen je nejhojněji se vyskytující bílkovinou v těle. Tvoří strukturu kůže, ale i kostí, svalů a všech ostatních pojivových tkání. V průběhu stárnutí dochází nicméně ke snižování produkce kolagenu, a to má za následek tvorbu vrásek a jemných linek.
 • Kyselina hyaluronová
  Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí lidské kůže. Produkují ji fibroblasty tvořící strukturu lidských tkání. Kyselina hyaluronová vyplňuje prostor mezi buňkami a vytváří dokonalé prostředí pro kožní buňky. Je zodpovědná za stimulaci produkce kolagenu a ochranu všech prvků pokožky před volnými radikály. Kyselina hyaluronová také přispívá k hydrodynamice tkání; řídí množství vody vázané v pokožce, a proto je ideálním prostředkem hydratace. Přirozené zásoby kyseliny hyaluronové nicméně časem v pokožce ubývají, což má dopad na činnost fibroblastů. V důsledku toho se snižuje množství kolagenu, a kůže tak ztrácí objem.

Nitě z materiálu P(LACL) s kyselinou hyaluronovou zajišťují postupné omlazení tkání obličeje. Pacienti mohou po absolvování niťového liftingu zaznamenat postupné zlepšování tonu pleti a její zpevnění. Dokud jsou liftingové nitě přítomny v kůži, tělo na ně neustále reaguje tím, že aktivuje proces hojení.

Více o zákroku zde.

Video

Před / Po

Slova našich klientů
 • Velikánské poděkování úžasné paní doktorce MUDr. Věře Šatánkové. V srpnu jsem šla na konzultaci ohledně horních víček, která mě roky trápila. Otoky, slzení, pálení. Nakonec, že se zeptám i na prsa, o kterých jsem uvažovala ještě déle. Po konzultaci s paní doktorkou jsem měla jasno. V srpnu jsem podstoupila augmentaci. Předčila mé očekávání. A každé ráno a večer si říkám: „je to FAMÓZNI! Věděla jsem, že se i na víčka k paní doktorce objednám a stalo se. Dnes jsem 11. den po operaci horních víček a cítím se skvěle. Omlazený pohled, od operace úleva od slzení. Paní doktorka má skvělý, lidský přístup a precizní cit jako operatér. Děkuji i sestřičkám. Až něco budu chtít zase upravit, vím, že půjdu opět sem k paní doktorce a na tuto kliniku. Lenka K.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.