transplantace-vlasu-v-turecku

Je transplantace vlasů v Turecku bezpečná?

Pokud jste někdy během dovolené v Turecku museli navštívit nemocnici, nejspíš vás překvapila vysoká úrov tamního soukromého zdravotnictví. Turecko je v posledních letech proslulé svou prvotřídní zdravotní péčí a stalo se atraktivní destinací především pro procedury estetické medicíny, jako je například transplantace vlasů. 

Co je to transplantace vlasů?

Je to zákrok estetické medicíny, který řeší problémy s vypadáváním a řídnutím vlasů. Jde o proceduru, při které lékař odebere vlasové štěpy z dárcovské oblasti. To je taková oblast, která nepodléhá vypadávání vlasů, zpravidla to bývá zadní část hlavy. Následně chirurg umisťuje vlasové štěpy do oblasti, kde pacient trpí řídnutím nebo ztrátou vlasů.  

Metod transplantace vlasů existuje více a zpravidla se liší především ve způsobu získávání a implantování vlasových štěpů. Pokud byste chtěli zjistit více o jednotlivých metodách, přečtěte si článek, ve kterém najdete podrobný popis metod, a především jejich hlavní výhody a nevýhody.

Pro koho je transplantace vhodná?

I přesto, že si většina lidí spojuje proceduru transplantace vlasů primárně s muži, je to zákrok, který mohou podstoupit i ženy. O tom, zda je pro vás transplantace vhodná, tedy nerozhoduje vaše pohlaví, ale řada jiných faktorů. Důkladná diagnostika vypadávání vlasů vám pomůže zjistit, jaké jsou příčiny ztráty vlasů a v jaké fázi vypadávání se nacházíte. Na základě toho pak specialista určí, jestli je pro vás transplantace vlasů vhodná.  

Transplantace vlasů v Turecku

Věděli jste, že spousta lidí jezdí kvůli transplantaci vlasů až do Turecku? Je to tak. Turecko se stalo populární a vyhledávanou destinací pro lidi, kteří řeší problémy se ztrátou vlasů. Jen za rok 2022 navštívilo Turecko milion pacientů, kteří tam jeli za účelem podstoupit transplantaci vlasů. Proč tomu tak je? Jaké Turecko nabízí oproti České republice výhody? A na co je naopak dobré si dát pozor? 

Jaké jsou výhody transplantace vlasů v Turecku?

Přečtěte si důvody, díky kterým se spousta lidí rozhodne podstoupit transplantaci vlasů v Turecku, respektive primárně v Istanbulu. 

1) Cenová dostupnost 

V porovnání s ostatními západními zeměmi je cena transplantace v  Turecku výrazně dostupnější. Oproti České republice může být cena za zákrok až třetinová. Podle článku z časopisu Forbes z roku 2019 stojí stejný zákrok v České republice průměrně 150 tisíc korun, zatímco v Turecku se cena pohybuje od 40 do 90 tisíc. A to je hlavní faktor, na základě kterého se hodně lidí rozhodne právě pro Turecko. 

2) Kvalifikovaní odborníci 

Díky tomu, že se stala transplantace vlasů v Turecku tak oblíbeným zákrokem, disponuje mnoho tureckých klinik lékaři a odborníky, kteří mají s transplantací řadu zkušeností. A právě zkušenosti a dovednosti jsou klíčové pro úspěšný výsledek zákroku.  

3) Moderní technologie 

Turecko investuje finance do modernizace zdravotnické infrastruktury, která zahrnuje i oblast estetické medicíny včetně transplantace vlasů. Pacienti tak mají přístup k nejmodernějším technologiím a zařízením, jako je například metoda DHI nebo FUE. To jim zajišťuje vysokou kvalitu a účinnost zákroku.  

Tip: Pokud nevíte, jaký je rozdíl mezi jednotlivými metodami transplantace vlasů, ani jak vybrat vhodnou metodu pro vás, přečtěte si článek, kde vám poradíme, podle čeho se při výběru rozhodovat.  

4) Snadná dostupnost 

I přesto, že podstoupit zákrok v Turecku není tak snadné, jako kdybyste se rozhodli využít možnosti, které nabízí Česko, i tak je to poměrně dostupná varianta. Proč? Tím, že zájemců z České republiky, kteří chtějí transplantovat vlasy v Turecku, stále přibývá, český trh se této poptávce přizpůsobil 

Existují různé společnosti, které spolupracují s ověřenými tureckými klinikami a které vám kromě samotného zákroku zajistí také ubytování, transfer a letenky.  

Transplantaci vlasů metodou DHI by měl od začátku do konce provádět certifikovaný lékař. Jak si ověříte lékaře v Turecku?

– MUDr. Andrea Mačejová

Nevýhody transplantace vlasů v Turecku

Přečtěte si, co by vás naopak mohlo odradit od toho podstoupit transplantaci vlasů v Turecku. 

1) Obtížný výběr 

V Turecku je celá řada klinik, které poskytují prvotřídní péči a kvalitní výsledky, není tomu tak ale u všech. Existují kliniky, které nedodržují standardy a poskytují nižší kvalitu péče, což může vést k neuspokojivým výsledkům nebo komplikacím. 

Bohužel to jsou informace, které z webových stránek nevyčtete. Proto doporučujeme při výběru kliniky zjistit recenze a zkušenosti ostatních pacientů nebo si přečíst diskuze na téma transplantace vlasů v Turecku. 

2) Horší dostupnost konzultací a přípravy před zákrokem 

Tím, že zákrok podstoupíte v Turecku, nejspíš pro vás nebude snadné tam letět několikrát za sebou. Naopak budete chtít, aby vše proběhlo během jedné návštěvy. To s sebou ale může přinést různá úskalí: 

 • Nedostatečná informovanost pacienta o zákroku, rizicích a výsledcích. 
 • Málo prostoru pro vybudování důvěry a komfortu. 
 • Pacient může mít nedostatečné informace o tom, jak se připravit na zákrok nebo jak pečovat o transplantovanou oblast po zákroku. 
 • Málo času na důkladnou přípravu na zákrok, včetně provedení diagnostiky vypadávání vlasů a volby vhodné metody. 

3) Nedostatek kontroly 

Stejně tak jako před zákrokem pro vás bude obtížné absolvovat konzultaci přímo na klinice, tak i po zákroku pro vás bude náročnější udržovat stálý kontakt s lékaři a klinikou. Zvláště pokud budete potřebovat další konzultace nebo rady. 

4) Jazyková bariéra 

Pokud nemluvíte plynule turecky, anglicky nebo německy, zřejmě se nevyhnete jazykové bariéře. Obtížná komunikace může být důvodem, že se nebudete cítit na klinice komfortně. Navíc nepochopení pokynů lékařů nebo zdravotního personálu může mít negativní vliv na celý proces. 

5) Nejistota při komplikacích 

Podstoupit takto náročný zákrok v cizí zemi s sebou nese velkou nejistotu. V případě jakýchkoliv komplikací nemáte možnost se ihned obrátit na lékaře, který zákrok prováděl a situaci s ním napřímo zkonzultovat. Jste v podstatě odkázáni pouze na telefonickou nebo e-mailovou komunikaci.  

 

Po zákroku u nás v ABClinic pravidelně pacienty kontrolujeme a řešíme, co je potřebné. Jak se o vás postarají turečtí lékaři na dálku? Navíc po zákroku během cesty letadlem hrozí vyšší riziko infekce.

– MUDr. Andrea Mačejová

Jak se rozhodnout?

Chcete prvotřídní péči a skvělé výsledky, díky nejmodernějším technologiím v oblasti transplantace vlasů? Zároveň ale nechcete podstupovat zákrok v Turecku a spolu s tím se vystavovat všem rizikům a nevýhodám, které jsou s tím spojené? 

Máme pro vás řešení. ABClinic jako první klinika estetické medicíny v České republice využívá nejmodernější metodu transplantace vlasů, kterou je metoda DHI. Díky tomu, že lékaři využívají speciální nástroj, který poskytuje vyšší přesnost a jemnější aplikaci, je tato metoda méně invazivní a dosahuje nejvyšší procentuální úspěšnosti přijetí vlasových štěpů. 

Objednejte se na nezávaznou konzultaci k našemu zkušenému chirurgovi a zjistěte o metodě a zákroku více informací.  

 

Video

Před / Po

Slova našich klientů
 • Chtěl bych moc poděkovat paní doktorce Mačejové a sestřičkám za váš přístup ke mně jako pacientovi při transplantaci vlasů. Během celého zákroku projevovala neustále zájem o to, aby vše probíhalo k mé spokojenosti. Celý průběh zákroku a následná péče mi byla s milým úsměvem srozumitelně vysvětlena. Moc za všechno děkuji. Roman B.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Andrea Mačejová
 • V prosinci 2021 jsem podstoupil transplantaci vlasů metodou DHI na ABClinic, kterou provedla paní doktorka Andrea Mačejová. Operace proběhla úspěšně, kdy mi bylo transplantováno cca 1100 štěpů a cca 2600 vlasů do oblasti koutů. Operace byla bezbolestná a ve své podstatě poměrně komfortní záležitost. Nyní jsem sedm měsíců po operaci a výsledek je skvělý. Vlasy začaly růst mezi 3. a 4. měsícem od operace a nyní již vypadá transplantovaná oblast naprosto přirozeně. Jakub P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Andrea Mačejová
 • Je mi 36 let a již od svých 20 let trpím vypadáváním vlasů. Zaujala mě metoda DHI, která byla na začátku roku 2021 nově k dispozici i na klinice ABClinic v Praze. Velice si vážím profesionálního přístupu ABClinic, který mě provázel celou mou vlasovou cestou. Především oceňuji rozsah a kvalitu podaných informací před zákrokem, ale i během následujících měsíců. Po 9 měsících, si dovolím říct, že výsledek je nad moje očekávání, a to se mohu v podstatě těšit na další zlepšování až do 1 roku po zákroku. Hustota je nyní na úrovni normálních vlasů, vlasová linie je přirozená a nikde nejsou vidět ani cítit žádné známky zákroku. Michal J.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Andrea Mačejová
 • V prosinci 2021 jsem podstoupil transplantaci vlasů metodou DHI na ABClinic, kterou provedla paní doktorka Andrea Mačejová. První nezávazná konzultace proběhla v říjnu 2021, kdy jsem se s paní doktorkou poznal a detailně mi vysvětlila, jak celý zákrok probíhá a co mě čeká. Poměrně záhy jsem se rozhodl, že operaci podstoupím u paní doktorky na ABClinic. Jednoduše se mi líbil vstřícný a profesionální přístup, kdy jsem získal důvěru, že zde budu ve správných rukách. Operace proběhla úspěšně, kdy mi bylo transplantováno cca 1100 štěpů a cca 2600 vlasů do oblasti koutů. Operace byla bezbolestná a ve své podstatě poměrně komfortní záležitost. Po zákroku jsem dostal podrobné instrukce, jak se o oblast v dalších dnech starat. Nejvíce jsem se obával první noci po operaci, kdy je zásadní, aby pacient nespal na čerstvě transplantované oblasti. Po několika dnech jsem si poprvé umyl hlavu a přibližně po týdnu jsem byl zpátky v běžném procesu, kdy jsem nepociťoval zásadní omezení. Nyní jsem sedm měsíců po operaci a výsledek je skvělý. Vlasy začaly růst mezi 3. a 4. měsícem od operace a nyní již vypadá transplantovaná oblast naprosto přirozeně. Zákroku rozhodně nelituji a těším se z nových vlasů. Jsem moc rád, že jsem se rozhodl pro transplantaci u paní doktorky a mohu sdílet pouze kladné reference. Jakub P.

  Transplantace vlasů DHI
  Transplantace vlasů DHI MUDr. Andrea Mačejová
 • Je mi 36 let a již od svých 20 let trpím vypadáváním vlasů v oblasti koutů a celkově ustupujícím čelem. Přesto se mi dařilo díky sestřihu a celkově delším vlasům holé kouty maskovat, ale nebylo to již plně udržitelné. Nejvíce mě zaujala metoda DHI, která byla na začátku roku 2021 nově k dispozici i na klinice ABClinic v Praze. Rozhodl jsem se, že nebudu riskovat cestu mimo ČR, a to i vzhledem k tomu, že celkový výsledek je závislý na disciplíně v několika prvních dnech po zákroku a mě jednoduše nepřipadalo cestování po zákroku jako dobrý nápad. Velice si vážím profesionálního přístupu ABClinic, který mě provázel celou mou vlasovou cestou. Především oceňuji rozsah a kvalitu podaných informací před zákrokem, ale i během následujících měsíců. Operaci jsem absolvoval v dubnu 2021, řídil jsem se radami MUDr. Mačejové a v prvních dnech jsem dodržoval doporučený režim. První výsledky se dostavily celkem záhy, ale pak přišlo očekávané padání nových vlasů. Toto období trvalo až do cca 4. měsíce. Velká změna nastala na rozhraní 4. a 5. měsíce. V tu chvíli mi v koutech začaly vlasy opět růst a každý den mi vlastně dělal novou a novou radost. Nyní, téměř po 9. měsících, si dovolím říct, že výsledek je nad moje očekávání, a to se mohu v podstatě těšit na další zlepšování až do 1 roku po zákroku. Hustota je nyní na úrovni normálních vlasů, vlasová linie je přirozená a nikde nejsou vidět ani cítit žádné známky zákroku. Navíc si nyní mohu dovolit svobodu ve volbě účesu, což je neskutečně skvělý pocit. Michal J.

  Transplantace vlasů DHI
  Transplantace vlasů DHI MUDr. Andrea Mačejová
 • Děkuji celému týmu kliniky a všem lékařům, MUDr. Andree Mačejové i MUDr. Simoně Herczové za jejich péči. Vše proběhlo v pořádku a k plné spokojenosti. Jindřich H.

  Transplantace vlasů DHI
  Transplantace vlasů DHI MUDr. Andrea Mačejová
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.

objednejte se k nám