abclinic_clanek5

Jaký prsní implantát je ten pravý?

Snad každá žena, která se poctivě připravuje na zvětšení neboli augmentaci prsou, se na své cestě za vysněným dekoltem zabývá touto otázkou. Existuje mnoho diskuzních fór, kde dívky a ženy diskutují a navzájem si doporučují „ten správný implantát“. Co může být vhodné pro jednu ženu, nemusí však pasovat druhé. Pojďme si tedy říci, co všechno je nutné při volbě implantátu zvážit.

Na jedné straně máme implantát, který má nějaký povrch, výplň, tvar, velikost a profil. Na straně druhé stojí žena či dívka, která má svou představu o tom, o kolik by se měla její prsa zvětšit, jaký košíček podprsenky by chtěla nosit, zda by její ňadra měla vypadat spíše přirozeně nebo by chtěla, aby si okolí na první pohled všimlo, že má „udělaná“ prsa.

Jaký implantát tedy zvolit, aby augmentace splnila své nositelce očekávání?

Silikon nebo fyziologický roztok?
Ačkoliv původně, převážně v USA, byly používány implantáty plněné fyziologickým roztokem, používá dnes naprostá většina evropských, ale už i amerických lékařů, implantáty silikonové. Jejich nabídka na trhu je tedy mnohem širší, a stejně tak i možnost přizpůsobit se potřebám dané ženy.

Kulatý či anatomický?
Někteří lékaři tvrdí, že anatomické implantáty díky svému tvaru kapky formují prs do přirozeného tvaru, dole s větším profilem, směrem k dekoltu s plošší projekcí. Nemusí to vždy platit, a i pomocí kulatého implantátu dovedeme vytvořit přirozený tvar prsu. Záleží při tom na poloze uložení implantátu a vlastnostech implantátu, jako je např. kohezivita výplně. Určitou nevýhodou anatomických implantátů je možnost rotace – jestliže se implantát v těle pootočí, způsobí nepřirozenou deformaci prsu.

Kulaté implantáty mají v horizontální poloze (vleže) tvar polokoule. Převládá názor, že se hodí zejména v případě, kdy pacientka touží mít plnější dekolt. Při poloze vertikální ale i u kulatého implantátu obvykle dojde k přemístění gelu do spodní části a vytvoření přirozeného tvaru. Tuto vlastnost mají obzvláště implantáty s nižší kohezivitou, označované jako měkké. Takové implantáty vkládáme většinou pod žlázu, jejich tvar se pak působením okolních tkání změní na anatomický. Navíc u kulatých implantátů nehrozí rotace, protože kulatý implantát zůstane ve všech polohách stejný.

O tom, zda je pro ženu vhodný kulatý nebo anatomický implantát, rozhoduje zejména její anatomické postavení podprsní rýhy a dvorce.

290 nebo 325 ml?
Není to tak jednoduché. V geometrii jsme se učili, možná si vzpomínáte, že prostorové těleso má svou šířku, výšku a hloubku – u implantátu projekci neboli profil. Ovšem jaký objem se do implantátu vejde, záleží na každém jednotlivém rozměru. Proto je obtížné porovnávat implantáty jen podle objemu – existuje velké množství různě velkých implantátů o stejném objemu.

Obr.: Implantáty o stejné velikosti a různé projekci

Z pohledu ženy – každá žena je nějak vysoká, má svou tělesnou konstituci, šířku ramen, hrudníku a boků, má určitým způsobem vyvinutou prsní žlázu. Velikost prsou by v ideálním případě měla odpovídat celkovým proporcím – příliš velká prsa na úzkém hrudníku nebo naopak malá prsa u ženy se širokými boky by netvořila požadovanou harmonii.

Protože velikost implantátu je to hlavní, co žena zpravidla řeší, a pro lékaře je velmi důležité pochopit její představy a očekávání, máme na klinice ABClinic Art & Beauty k dispozici přístroj umožňující 3D vizualizaci. Ten nám a klientce po zadání údajů umožní společně modelovat její prsa na obrazovce počítače. Můžeme vyzkoušet i více variant a klientka si je může doma důkladně promyslet.

Jakou roli hraje povrch prsních implantátů?

Volba implantátu dle povrchu bývá záležitosti spíše lékaře než klientky. Tak zvané texturované implantáty mají hrubší povrch, který umožňuje lepší splynutí implantátu s okolní tkání. Díky tomu je u nich riziko rotace implantátu mnohem nižší. Texturace je také vlastnost implantátu, která redukuje riziko kapsulace – jedné z možných komplikací při operaci prsou.

Hladké implantáty mají též své výhody – stojí např. za menším výskytem onemocnění BIA-ALCL, které má sice u žen se silikonovými implantáty velmi nízký výskyt, přesto se jedná o problematiku, o které by žena před plastikou prsů měla vědět.

Po přečtení všech pravidel, které hrají roli při výběru implantátu, vás možná napadne, že to není jen tak. Žena, která se rozhodne pro augmentaci, tak učiní zpravidla jednou za život. Naši lékaři mají za sebou přes 1.000 plastických operací prsou, a tudíž si již mnohokrát v praxi vyzkoušeli, jak určitý implantát vypadá ve skutečnosti při dané fyziologii konkrétní ženy. Navíc se pravidelně vzdělávají na odborných kongresech a sledují nejnovější trendy moderní medicíny. Dovedou tak každé ženě skutečně na míru doporučit vhodný implantát, jímž se jeho nová majitelka bude rozhodně moci pyšnit.

Máte zájem o 3D vizualizaci Vašich prsou? Objednejte si termín na naší klinice.

Video

Před / Po

Slova našich klientů
  • Velice mě těší, že se mohu podělit o svou zkušenost s ABClinic službami. Jsem nad míru spokojená. Jsem nadšená!! Abych podala co možná nejobjektivnější hodnocení, dodám, že se mohu vyjádřit jen k těm, se kterými jsem se setkala. Děkuji panu doktorovi Hendrychovi za jeho profesionalitu a laskavý a empatický přístup ke klientům a velmi trefný úsudek při výběru implantátů. Tomu člověku můžete důvěřovat, odvedl skvělou práci! Děkuji všem dámám z recepce, se kterými jsem měla tu čest jednat. Všechny jsou komunikačně velmi zdatné a milé. Mailovou komunikaci se mnou vedla sympatická slečna Havlíková, ostatních jména bohužel neznám. Bohužel neznám ani jména úžasných zdravotních sestřiček z pokoje a ze sálu, které o mě pečovaly s velikou láskou a dodaly i psychickou podporu v ten správný moment. Z celého srdce děkuji i jim. Velice pozitivně hodnotím i příjemné prostředí kliniky i pokojů. Vývar, co jsem dostala po zákroku, byl prostě luxusní!! Jsem čtyřicátnice, která měla po třech dětech a konečně shozených všech těch kilech navíc ještě donedávna úplně “vyfouknuté balónky”😃 Krásné na tom bylo to, že jsem je měla ráda právě i takto vycucané😊. Prostě vím, co mají “holky” za sebou a jsem jim za to nádherné kojení vděčná. Takže maximální respekt a úcta k sobě a ke svému tělu. A pak přišel ten impulz, když jsem tak na sebe jednou koukala do zrcadla. Co kdybych si nechala zvětšit prsa!! A rozjel se kolotoč v hlavě různých protichůdných “názorů”. Já v tom ale měla jasno! Já přece nejednám z pozice odmítání svého těla, já svoje prsíčka miluju i vyfouklá, to není o tom, že mi štěstí přinesou “velké kozy“. Já už šťastná byla! Mě jen lákala ta možnost, která tady byla. To, že si s tím tělíčkem můžu takto “hrát”. A protože jsem zvědavý tvor, začala jsem zjišťovat informace a domluvila si nezávaznou první schůzku s panem doktorem Hendrychem. A to je tedy frajer! Nenechal se ovlivnit mou touhou “chci ty největší”😁 a probral se mnou všechny možnosti. Domluvili jsme se, že na sále bude mít dvě velikosti a podle proporcí mého hrudníku se rozhodne na místě. Dala jsem mu svou důvěru a jsem nadšená. Zvolil tu menší variantu, která ovšem rozhodně neznamená “malá prsa”, naopak! Jsou decentně velká, krásný tvar, působí velmi přirozeně a svůdně a nosit v létě šaty bez podprdy, na to se vážně těším. Takže milé dámy, pokud cítíte, že zákrok je pro Vás to správné řešení, Váš zdravotní stav tomu nikterak nebrání, máte na to zrovna prostředky, čas i sebevědomí a potřebujete to poslední pošťouchnutí k tomu, abyste do toho šly, tak tady ho máte. JDĚTE DO TOHO! Držím Vám palce! Zuzana L.

    Plastická chirurgie
    Plastická chirurgie MUDr. David Hendrych
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.

objednejte se k nám